Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
Rośliny w sztuce Młodej Polski

Rośliny w sztuce Młodej Polski

Rośliny w sztuce Młodej Polski

Dom Józefa Mehoffera

ul. Krupnicza 26, 31-123 Kraków
17.06.2016
piątek
14:30 - 18:00
bilety
Szkolenie dla nauczycieli, animatorów kultury i edukatorów w Domu Józefa Mehoffera.
W sztuce okresu secesji ważne było łączenie różnych dziedzin twórczości artystycznej (malarstwa, aranżacji wnętrz, rzemiosła artystycznego) oraz ornamentacja zwierzęca i roślinna. Dzięki zjednoczeniu tych dwóch tendencji do wnętrz mieszkalnych wkroczył bujny i różnorodny świat przyrody. Przedmioty codziennego użytku, tkaniny, tapety i meble stały się składowymi wielkiego stylizowanego "ogrodu". W trakcie szkolenia przyjrzymy się roślinnym i zwierzęcym elementom dekoracyjnym domu oraz inspiracjom przyrodniczym w twórczości Józefa Mehoffera. Wpatrzymy się też w naturę prawdziwą, ale "ujętą w karby", obecną w przydomowym ogrodzie.

Będziemy mówić o symbolice różnych gatunków roślin i ich popularności w sztuce na przestrzeni wieków. Szczególną uwagę poświęcimy artystom młodopolskim i ich stosunkowi do natury.

W programie:
  • wykład o motywach roślinnych w młodopolskiej twórczości Józefa Mehoffera
  • oprowadzanie po Domu Mehoffera
  • część warsztatowa - zadania, które z powodzeniem można wykorzystać z grupą uczniów w przestrzeni ekspozycji
Plan szkolenia

Szkolenia jest płatne:

40 zł/ 1 spotkanie
300 zł/ karnet na cały cykl, 9 spotkań

Obowiązuje rejestracja elektroniczna: formularz zgłoszeniowy należy wypełnić i wysłać na adres: rezerwacja@mnk.pl 

Formularz zgłoszeniowy SZKOŁA INTERPRETACJI

Na cykl szkoleń SZKOŁA INTERPRETACJI 2015/2016 organizowany przez Dział Edukacji Muzeum Narodowego w Krakowie zapraszamy osoby zainteresowane różnorodnymi formami pracy z dziełem sztuki, a w szczególności nauczycieli, animatorów kultury i edukatorów. 

Podczas comiesięcznych spotkań w galeriach i oddziałach Muzeum w przyjaznej atmosferze będziemy poznawać różne konteksty interpretacyjne dzieł z kolekcji MNK. 
Program tegorocznego cyklu szkoleń ujęty został w kluczu haseł przedmiotowych: społeczeństwo, literatura, plastyka, wychowanie, filozofia, historia, ekonomia, przyroda, muzyka.
W czasie trwania warsztatów przyjrzymy się obiektom muzealnym z różnych perspektyw, odkryjemy ich nieoczywiste oblicza oraz poznamy ciekawe metody pracy z dziełem sztuki, dzięki którym pełniej wykorzystamy je w przyszłości, w codziennej działalności dydaktycznej i animatorskiej. Spotkania poprowadzą pracownicy Muzeum: kustosze, edukatorzy muzealni oraz inni zaproszeni goście i eksperci.

Słowa kluczowe: szkolenie, nauczyciele
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję