Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
Punkty na mapie świata - śladami Matejki

Punkty na mapie świata - śladami Matejki

fot. Pracownia fotograficzna MNK

Punkty na mapie świata - śladami Matejki

Dom Jana Matejki

ul. Floriańska 41, 31-019 Kraków
10.12.2016
sobota
10:30
bilety
Muzeum biograficzne Jana Matejki

Muzeum biograficzne Jana Matejki

NA BLOGU: Jak Matejko szukał

NA BLOGU: Jak Matejko szukał "głowy"

Jak z rozproszonych skrawków historii zbudować przekonujący obraz wydarzeń? Jak podróżować nie tylko w przestrzeni, ale i w czasie?

W trakcie warsztatów zajmiemy się malarstwem historycznym Jana Matejki, jego metodami pracy, sposobem gromadzenia materiałów i dokumentacji. Będziemy szukać w domu na Floriańskiej rekwizytów z obrazów, zastanowimy się też, ile prawdy i ile fantazji się w nich kryje.

Prowadzenie: Anna Pichura - artystka wizualna, pedagog, studentka Środowiskowych Studiów Doktoranckich na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Organizatorka wystaw i wydarzeń artystycznych. Interesuje się sztuką współczesną, z naciskiem na działania w przestrzeni publicznej, wideo, performance i malarstwo.

  • Wstęp: 20 zł -  jednorazowy udział w warsztatach,  80 zł - karnet za cały cykl zajęć
  • Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc: rezerwacja@mnk.pl  (czynne w dni powszednie w godz 9.00 - 15.00)

Punkty na mapie świata
to seria spotkań z cyklu "10+ Sztuka" (dla dzieci w wieku 10 -13 lat) poświęcona podróżom artystów i śladom, jakie te podróże pozostawiły w ich twórczości. W ramach czterech spotkań warsztatowych odwiedzimy galerie i wystawy poświęcone kilku szczególnym przedstawicielom polskiej kultury i sztuki. I choć wszyscy oni związani byli z Krakowem, to jednak tym razem staną się naszymi przewodnikami do miejsc bardzo odległych. Będziemy wędrować śladem artystycznych wspomnień i opowieści, a pomoże nam wspólnie konstruowana mapa niezwykłych miejsc, których historia przeplata się z historią eksponatów prezentowanych w Muzeum Narodowym w Krakowie.


ZOBACZ POZOSTAŁE SPOTKANIA Z CYKLU 10+ SZTUKAMuzeum biograficzne Jana Matejki

Muzeum biograficzne Jana Matejki

NA BLOGU: Jak Matejko szukał

NA BLOGU: Jak Matejko szukał "głowy"

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję