Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Uciekające rzeźby

Uciekające rzeźby

MNK Szołayscy

pl. Szczepański 9, 31-011 Kraków
10.12.2016
sobota
10:30
bilety
Warsztaty przeznaczone dla dzieci w wieku 9-12 lat.

Warsztaty dla młodych widzów (9-12 lat) dotyczyć będą projektowania rzeźby w przestrzeni miasta. Znane muzealne rzeźby opuszczą na czas zajęć przestrzeń muzeum, zdobywając wybrane fragmenty miasta, zwłaszcza te w otoczeniu Kamienicy Szołayskich. Pojawiając się w istniejących miejskich pejzażach staną się pretekstem do odpowiedzi na pytanie o relację między rzeźbą a przestrzenią. Zajęcia połączone będą ze spacerem po mieście tropem obecności rzeźby wśród jego ulic i placów.

Prowadzenie: Dorota Jędruch - historyczka sztuki, adiunkt w Dziele Edukacji Muzeum Narodowego w Krakowie. Interesuje się edukacją muzealną, architekturą współczesną (zwłaszcza w jej aspekcie społecznym), sztuką współczesną i krytyką artystyczną. Autorka tekstów krytycznych z zakresu architektury, kuratorka – wraz z Fundacją Instytut Architektury – wystaw architektonicznych (m.in. wystawy w Pawilonie Polskim na XIV Biennale Architektury w Wenecji w 2014).

Informacje dodatkowe:

  • Warsztaty dla dzieci w wieku 9-12 lat;
  • Cena: 10 zł od każdego uczestnika;
  • UWAGA - Liczba miejsc ograniczona, konieczna rezerwacja: rezerwacja@mnk.pl lub tel. 12 433 54 44 (czynne w godz. 9:00–15:00 w dni powszednie)
  • Dokonując rezerwacji proszę podać tytuł warsztatu, imię, nazwisko dziecka (+ wiek)


Warsztaty towarzyszą wystawie "Rodin / Dunikowski. Kobieta w polu wiedzenia"
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję