Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart kir Calendar Calendar Calendar Logo

Po sąsiedzku

Po sąsiedzku

Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
26-27.11.2016
sobota-niedziela
bilety
Weekend z wystawami "Złoty wiek malarstwa węgierskiego 1836-1936" w MNK oraz "Koszycka moderna" w Międzynarodowym Centrum Kultury. Wspólny bilet na obydwie wystawy, oprowadzania, warsztaty dla dzieci i degustacja win dla dorosłych.

W Muzeum Narodowym w Krakowie trwa właśnie wystawa Złoty wiek malarstwa węgierskiego (1836-1936), na której można zobaczyć ok. 90 obrazów najciekawszego okresu w historii sztuki Węgier. 26 i 27 listopada to ostatnie dni wystawy Koszycka moderna w  Galerii Międzynarodowego Centrum Kultury, prezentującej 80 prac słowackich modernistów, których twórczość przypadła na lata 20. minionego wieku. 
Postanowiliśmy więc połączyć nasze polsko-słowacko-węgierskie siły i zaprosić miłośników kultury do wyjątkowej podróży po sztuce naszych sąsiadów. 

Promocja biletowa:
W dniach 26 i 27 listopada będzie obowiązywał bilet łączony do MNK i MCK – bilet kupiony w MCK będzie uprawniał do bezpłatnego zwiedzenia wystawy w MNK i odwrotnie. Bilet kupiony w sobotę będzie uprawniał wejścia na wystawę także w niedzielę.

Nowa granica:
W sobotę 26 listopada tuż obok Muzeum im. E. Hutten–Czapskiego (ul. Piłsudskiego 12) zostanie wyznaczona symboliczna granica między Słowacją i Węgrami. W tym miejscu każdy podróżnik po słowackiej i węgierskiej sztuce będzie mógł otrzymać pieczątkę w specjalnym paszporcie, który wcześniej otrzyma w MCK lub MNK. W ten sposób rozpocznie podróż pełną atrakcji m.in.: oprowadzania z przewodnikiem, warsztaty dla dzieci, degustacja słowackiego i węgierskiego wina oraz konkurs z atrakcyjnymi nagrodami.

Paszporty dla dzieci - każde dziecko na warsztatach w MNK otrzymuje paszport z miejscem na dwie pieczątki. Pierwszą pieczątkę otrzymuje 26 października na warsztatach "Kolory ziemi" w MNK, drugą może otrzymać 27 października na warsztatach "Hop za granicę!" w MCK. Za uzyskanie obu pieczątek otrzymuje prezent w MCK.

Paszporty dla dorosłych - są związane z konkursem organizowanym przez MCK. Paszport otrzymuje każda osoba przy zakupie biletu w MNK lub MCK. Zakupiony bilet jest wpinany do paszportu. Paszport uprawnia do wzięci udziału w konkursie.

Konkurs 
Aby wziąć udział w Konkursie należy:

 • zwiedzić w dniach 26-27 listopada 2016 r. wystawę "Koszycka moderna" w Galerii MCK
 • uzyskać stosowne potwierdzenie, które wpina się do specjalnego "paszportu"
 • odpowiedzieć pisemnie w "paszporcie" na pytanie zapisane na jego odwrocie
 • oddać "paszport" w miejscu do tego wyznaczonym w Galerii MCK lub w kasie MNK

  Regulamin konkursu

PROGRAM 

Wydarzenia oznaczone MNK odbywają się w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego (al. 3 Maja 1)
Wydarzenia oznaczone MCK odbywają się w Międzynarodowym Centrum Kultury (Rynek Główny 25)


25 listopada (piątek)


26 listopada (sobota) 
 • godz. 10.30 - 12.00 MNK - warsztaty dla dzieci w wieku 5-10 lat
  Podczas warsztatów najpierw wspólnie poszukamy kolorów w krajobrazach malowanych przez węgierskich artystów, a potem wykonamy prace, w których wykorzystamy elementy prawdziwej natury.
  Prowadzenie: Blanka Dudek
  Wstęp wolny 
 • godz. 12.00  MNK - oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Złoty wiek malarstwa węgierskiego (1836-1936)", prowadzenie: dr Magdalena Ludera

 • godz. 12.00 - 15.00 MNK -  film o atrakcjach turystycznych Budapesztu i Peczu

 • godz. 14.00 MCK - zwiedzanie wystawy "Koszycka moderna" z przewodnikiem

 • godz. 15.00 MNK -  degustacja wina węgierskiego z okolic Budapesztu i Peczu

 • godz. 16.30 MNK - oprowadzanie tematyczne po wystawie "Złoty wiek malarstwa węgierskiego (1836-1936)", prowadzenie: Joanna Świtała

***

27 listopada (niedziela)

 • godz. 10.30  MNK -  oprowadzanie tematyczne po wystawie "Złoty wiek malarstwa węgierskiego (1836-1936)", prowadzenie: Bartosz Wachulec
 • godz. 10.00 - 18.00 MCK - pokaz filmu o atrakcjach turystycznych Słowacji

 • godz. 12.00 MCK - zwiedzanie wystawy "Koszycka moderna" z przewodnikiem

 • godz. 12:30 MCK - warsztaty dla dzieci w wieku 5-10 lat
  W trakcie warsztatów zapleciemy polsko-słowackie bransoletki, a następnie w oparciu o stylistykę jednego z nurtów awangardowych zauważalnych na dziełach prezentowanych w ramach wystawy "Koszycka moderna"  (impresjonizm, kubizm, surrealizm, fowizm, futuryzm) stworzymy polsko-słowacką pocztówkę.
  Wstęp wolny 

 • godz. 14.00  MNK - oprowadzanie tematyczne po wystawie "Złoty wiek malarstwa węgierskiego (1836-1936)", prowadzenie: Bartosz Wachulec

 • godz. 15.00 MCK - zwiedzanie wystawy "Koszycka moderna" z przewodnikiem

 • godz. 16.00 MCK -  oprowadzanie po wystawie Koszycka moderna w języku angielskim

 • godz. 16.00 MCK - degustacja win słowackich 

Partnerami akcji są Konsulaty Generalne Węgier i Słowacji w Krakowie oraz miasta partnerskie Krakowa: Pecz i Budapeszt.

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję