Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
Nie taki komiks straszny - szkolenie

Nie taki komiks straszny - szkolenie

Jan Matejko, Otrucie królowej Bony (fragment), wł. Muzeum Narodowe w Krakowie

Nie taki komiks straszny - szkolenie

Dom Jana Matejki

ul. Floriańska 41, 31-019 Kraków
17.03.2016
czwartek
14:30 - 18:00
bilety
Czy i kiedy komiks może być sztuką oraz jak możemy go wykorzystać w pracy dydaktycznej - szkolenie dla nauczycieli, animatorów kultury i edukatorów w Domu Jana Matejki.
Od najdawniejszych czasów tekst literacki i obraz uzupełniały się: z jednej strony najwięksi artyści tworzyli ilustracje do znanych dzieł literackich, z drugiej zaś już na niektórych średniowiecznych przedstawieniach pojawiają się teksty z wypowiedziami osób ukazanych na obrazie. Przypominają one swą formą popularne obecnie "Sztuczne fiołki". Medium najpełniej łączącym tekst i ilustracje jest komiks. Przez długie lata niedoceniany, sprowadzany do banalnych historii o superbohaterach, obecnie zajmuje ważne miejsce zarówno wśród sztuk wizualnych, jak i na rynku wydawniczym.

Plan szkolenia

Szkolenia jest płatne:

40 zł/ 1 spotkanie
300 zł/ karnet na cały cykl, 9 spotkań

Obowiązuje rejestracja elektroniczna: formularz zgłoszeniowy należy wypełnić i wysłać na adres: rezerwacja@mnk.pl 

Formularz zgłoszeniowy SZKOŁA INTERPRETACJI

Na cykl szkoleń SZKOŁA INTERPRETACJI 2015/2016 organizowany przez Dział Edukacji Muzeum Narodowego w Krakowie zapraszamy osoby zainteresowane różnorodnymi formami pracy z dziełem sztuki, a w szczególności nauczycieli, animatorów kultury i edukatorów. 

Podczas comiesięcznych spotkań w galeriach i oddziałach Muzeum w przyjaznej atmosferze będziemy poznawać różne konteksty interpretacyjne dzieł z kolekcji MNK. 
Program tegorocznego cyklu szkoleń ujęty został w kluczu haseł przedmiotowych: społeczeństwo, literatura, plastyka, wychowanie, filozofia, historia, ekonomia, przyroda, muzyka.
W czasie trwania warsztatów przyjrzymy się obiektom muzealnym z różnych perspektyw, odkryjemy ich nieoczywiste oblicza oraz poznamy ciekawe metody pracy z dziełem sztuki, dzięki którym pełniej wykorzystamy je w przyszłości, w codziennej działalności dydaktycznej i animatorskiej. Spotkania poprowadzą pracownicy Muzeum: kustosze, edukatorzy muzealni oraz inni zaproszeni goście i eksperci.

Słowa kluczowe: szkolenie, nauczyciele
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję