Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Grażyna Hase: Moje półwiecze z modą

fot. Jacek Złoczowski - Pracownia Fotograficzna MNK

Grażyna Hase: Moje półwiecze z modą

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
16.03.2016
środa
18:00
wstęp wolny
Barwna ścieżka życia i kariery polskiej modelki i projektantki. Grażyna Hase podzieli się z nami wspomnieniami i wrażeniami z przygody życia, która trwa nieprzerwanie od lat 50.
Opowie o tym jak została modelką i jak wyglądał jej debiut projektancki oraz w jakich warunkach dane jej
było pracować w tym szczególne trudnym okresie. Projektantka da się nam poznać również jako założycielka autorskiej galerii mody i sztuki. Wykładowi towarzyszyć będą zdjęcia i filmy z archiwum autorki.

Grażyna Hase - czołowa projektantka mody w okresie PRL, która kontynuowała swoją pracę po 1989 roku. Karierę rozpoczęła jako modelka w 1959 na międzynarodowym pokazie w Budapeszcie. W roli projektantki zadebiutowała w trakcie studiów na warszawskiej ASP, tworząc kolekcję dla firmy Cora w 1967. Autorka licznych kolekcji mody prezentowanych m.in. w Paryżu, Toronto, Nowym Jorku, Berlinie, Wiedniu, Mediolanie, Moskwie, Pradze. W latach 80. założyła autorską galerię w twórczy sposób łączącą formułę galerii sztuki i pracowni modowej.

Miejsce: sala audiowizualna U Samurajów, Gmach Główny MNK

Wykład towarzyszy wystawie "Modna i już! Moda w PRL".