Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
Grażyna Hase: Moje półwiecze z modą

Grażyna Hase: Moje półwiecze z modą

fot. Jacek Złoczowski - Pracownia Fotograficzna MNK

Grażyna Hase: Moje półwiecze z modą

Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
16.03.2016
środa
18:00
wstęp wolny
Barwna ścieżka życia i kariery polskiej modelki i projektantki. Grażyna Hase podzieli się z nami wspomnieniami i wrażeniami z przygody życia, która trwa nieprzerwanie od lat 50.
Opowie o tym jak została modelką i jak wyglądał jej debiut projektancki oraz w jakich warunkach dane jej
było pracować w tym szczególne trudnym okresie. Projektantka da się nam poznać również jako założycielka autorskiej galerii mody i sztuki. Wykładowi towarzyszyć będą zdjęcia i filmy z archiwum autorki.

Grażyna Hase - czołowa projektantka mody w okresie PRL, która kontynuowała swoją pracę po 1989 roku. Karierę rozpoczęła jako modelka w 1959 na międzynarodowym pokazie w Budapeszcie. W roli projektantki zadebiutowała w trakcie studiów na warszawskiej ASP, tworząc kolekcję dla firmy Cora w 1967. Autorka licznych kolekcji mody prezentowanych m.in. w Paryżu, Toronto, Nowym Jorku, Berlinie, Wiedniu, Mediolanie, Moskwie, Pradze. W latach 80. założyła autorską galerię w twórczy sposób łączącą formułę galerii sztuki i pracowni modowej.

Miejsce: sala audiowizualna U Samurajów, Gmach Główny MNK

Wykład towarzyszy wystawie "Modna i już! Moda w PRL".
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję