Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart kir Calendar Calendar Calendar Logo

Grażyna Hase: Moje półwiecze z modą

fot. Jacek Złoczowski - Pracownia Fotograficzna MNK

Grażyna Hase: Moje półwiecze z modą

Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
16.03.2016
środa
18:00
wstęp wolny
Barwna ścieżka życia i kariery polskiej modelki i projektantki. Grażyna Hase podzieli się z nami wspomnieniami i wrażeniami z przygody życia, która trwa nieprzerwanie od lat 50.
Opowie o tym jak została modelką i jak wyglądał jej debiut projektancki oraz w jakich warunkach dane jej
było pracować w tym szczególne trudnym okresie. Projektantka da się nam poznać również jako założycielka autorskiej galerii mody i sztuki. Wykładowi towarzyszyć będą zdjęcia i filmy z archiwum autorki.

Grażyna Hase - czołowa projektantka mody w okresie PRL, która kontynuowała swoją pracę po 1989 roku. Karierę rozpoczęła jako modelka w 1959 na międzynarodowym pokazie w Budapeszcie. W roli projektantki zadebiutowała w trakcie studiów na warszawskiej ASP, tworząc kolekcję dla firmy Cora w 1967. Autorka licznych kolekcji mody prezentowanych m.in. w Paryżu, Toronto, Nowym Jorku, Berlinie, Wiedniu, Mediolanie, Moskwie, Pradze. W latach 80. założyła autorską galerię w twórczy sposób łączącą formułę galerii sztuki i pracowni modowej.

Miejsce: sala audiowizualna U Samurajów, Gmach Główny MNK

Wykład towarzyszy wystawie "Modna i już! Moda w PRL".
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję