Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Modelki, muzy, rzeźbiarki - spotkania wokół rzeźby

Modelki, muzy, rzeźbiarki - spotkania wokół rzeźby

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
13.11.2016
niedziela
12:00
Inspiracją do rozważań o roli kobiety w sztuce i różnych wizjach kobiecości w kontekście prac artystów i artystek zajmujących się rzeźbą stanie się wystawa "Rodin/ Dunikowski. Kobieta w polu widzenia".

Okazją do porozmawiania będą trzy spotkania w wybranych galeriach Muzeum. Zwiedzając wystawę w Kamienicy Szołayskich zastanowimy się kim była kobieta w polu widzenia dwóch wybitnych rzeźbiarzy Augusta Rodina i Xawerego Dunikowskiego; przyglądniemy się kobietom wyrzeźbionym, ale porozmawiamy również o kobietach rzeźbiących – Camille Claudel i Sarze Lipskiej.


Prowadzenie: Katarzyna Sanocka - historyk sztuki, artystka baletu Opery Krakowskiej. Zajmuje się historią scenografii oraz związkami tańca z awangardą plastyczną XX wieku. Kuratorka wystawy "Przestrzeń Opery. Polscy scenografowie XX i XXI wieku" prezentowanej w 2014 roku w Muzeum Narodowym w Krakowie, z którym współpracuje również w ramach działalności edukacyjnej. Od 2015 roku prowadzi program "Szlakiem miejsc niezwykłych – Pomniki historii" w TVP Kultura.

Bilet: w cenie wstępu na wystawę

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję