Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Dobre, bo polskie

fot. Jacek Złoczowski, pracownia fotograficzna MNK

Dobre, bo polskie

MNK Sukiennice

Rynek Główny 3, 31-042 Kraków
13.11.2016
niedziela
11:00
bilety
Kto Ty jesteś? Polak mały! Czym Twa sztuka…? Mą ojczyzną. Zapraszamy na warsztaty, podczas których w najlepszych dziełach polskiej sztuki poszukamy przeszłości, tradycji i kultury naszego kraju.

Sprawdzimy, jak w oczach artystów wyglądali polscy bohaterowie, poeci, a nawet postacie legendarne. Dowiemy się, który obraz był cenniejszy niż zloty pociąg, i podsłuchamy, o czym szumią polskie wierzby. Poszukamy miejsca, w którym naprawdę zimują nasze bociany i żurawie. Razem z Konikiem Muzealnym dołączymy do "Czwórki", bo polska sztuka jest przecież co najmniej na piątkę!

Spotkanie ma charakter otwarty - uczestnicy mogą w każdej chwili włączyć się do zabawy lub zakończyć ją w dowolnym momencie. 
Rozpoczynamy o godz. 11.00. Uczestnicy mogą dołączyć w każdej chwili do godziny 13.00. Warsztaty kończą się o 14.00.

Wstęp: 15 zł od dziecka (dla opiekuna wstęp bezpłatny). Bilet rodzinny: 30 zł (maks. 3 dzieci, dla opiekuna wstęp bezpłatny). Honorujemy zniżki wynikające z Karty Dużej Rodziny.

Prowadzenie:
Weronika Moskwa - studentka historii sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego, edukator muzealny. Pasjonuje się sztuką XIX wieku w każdym wydaniu. Entuzjazm dla pracy twórczej z dziećmi i młodzieżą wyraża także w fotografii.
Agnieszka Bajorska - studentka kulturoznawstwa Akademii Ignatianum w Krakowie, animatorka kultury z przygotowaniem pedagogicznym oraz animatorka zabaw dziecięcych. Miłośniczka kultury ludowej, lubiąca brudzić się gliną. Energię do życia czerpie z przebywania wśród dzieci, a doświadczenie w pracy z najmłodszymi odbiorcami kultury zdobywała podczas współpracy z różnymi domami kultury i klubami dla dzieci oraz Akademią Dziecięcą Ignatianum.

Jak zwykle muzealnych edukatorów wspomogą nasi wyjątkowi wolontariusze. Tym razem po raz pierwszy w ich gronie znajdą się rodziny, które do tej pory uczestniczyły w warsztatach w roli uczestników.

Podczas tego Konika Muzealnego własne stanowiska obejmą:

Natalia Wyzina - filolog angielski, redaktor, wielbicielka książek, zdrowej kuchni, kultury i sztuki w każdym wydaniu, spełniona mama dwóch wspaniałych córek, niespełniona pani przedszkolanka. Namiętnie uprawia sport i storczyki.
Liliana Wyzina - ma 5,5 lat i tak mówi o sobie: lubię rysować i robić rzeczy z papieru, lubię pomagać w domu i w cieście, grać w tenisa i odwiedzać swoje stare koleżanki.
Kalina Wyzina - prawie 13-latka, czyta każdą książkę, która jej wpadnie w ręce, przepięknie rysuje (jej "ulubione" pytanie to: "a kto to narysował? Ty?!"), interesuje się projektowaniem mody, ma swój styl i umie dobierać ubrania jak rasowa stylistka. Pływa, tańczy, chodzi na kick-boxing. Da się pokroić za sushi.
Daniel Wyzina – filolog angielski, często w podróżach, z których przywozi masę egzotycznych słodyczy dla dwóch córek i syna. Wielbiciel niezdrowej kuchni, nierzadko wwłasnego autorstwa. Sportowy maniak, uwielbia trenować kick boxing i oglądać piłkę nożną. Uczy się pilnie rosyjskiego. Na co dzień pracuje w wydawnictwie edukacyjnym.
 
Ewa Śliwińska - młoda mama Amelki. Z radością przeniosła się do Krakowa z okolic stolicy skuszona bliskością Tatr, których jest miłośniczką. Na co dzień, niezależnie od pogody, zapalona rowerzystka, szczęśliwie pracująca jako programistka. Posiada wiele mniej lub bardziej rozwiniętych pasji,  takich jak się muzyka, fotografia a także gotowanie.
Amelka Tkacz - żywiołowa pięciolatka, uśmiechnięta i radosna. Miłośniczka kreatywnych zabaw.  W grupie lubi wieść prym, mimo, że na początku robi wrażenie chorobliwie nieśmiałej.  Bardzo lubi koty i marzy o własnym zwierzątku.

KONIK MUZEALNY - to cykl warsztatów weekendowych odbywających się w kilku oddziałach MNK. Uczestnicy mają okazję odkrywać tajemnice muzealnych galerii, ucząc się i bawiąc równocześnie, gdyż formuła zajęć przypomina nieco grę terenową.

ZOBACZ TERMINY KOLEJNYCH WARSZTATÓW

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję