Graficzne Zoo
Gmach Główny, Al. 3 Maja 1, XX + XXI Galeria Sztuki Polskiej
Zapraszamy na warsztaty, podczas których spróbujemy zrozumieć artystów. Zastanowimy się, o czym myśleli i co czuli, gdy wykonywali swoje dzieła. Może znajdziemy odpowiedzi, które zaskoczyłyby samych autorów? W sztuce wszystko jest przecież możliwe. Bo nawet jeśli dzieło jest z „byle czego”, to sztuka nigdy nie jest byle jaka. Najważniejsze, by pojawiły się emocje.
Warsztaty odbywać się będą w Galerii Sztuki polskiej XIX wieku w Sukiennicach i w nowo otwartej ekspozycji „XX + XXI Galeria Sztuki Polskiej” Gmachu Głównym MNK.
Informacje dodatkowe:
- Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 5–10 lat
- Czas trwania: 1,5 godz.
- Cena: 10 zł
- Bilety: https://bilety.mnk.pl/ Sprzedaż biletów od 3.01.2022
- Liczba miejsc w grupie ograniczona
- W wypadku nieobecności nie ma możliwości odrabiania zajęć w innym terminie
- W razie rezygnacji z udziału w działaniu edukacyjnym bilety zakupione przez internet nie podlegają zwrotowi
- Na każde pytanie dotyczące warsztatów odpowie koordynatorka Jagoda Gumińska-Oleksy: jguminska@mnk.pl
- Informacja: Centrum Informacji i Rezerwacji MNK – rezerwacja@mnk.pl lub 12 433 57 44 (w godz. 9:00–16:00 w dni powszednie)
- Regulamin rezerwacji w MNK
- Regulamin warsztatów i spotkań dla dzieci i rodzin w MNK
Czym różni się malarstwo od grafiki? A deska drzeworytnicza od płyty akwaforty? Podczas zajęć przyjrzymy się procesowi twórczemu Jerzego Panka, Ryszarda Otręby i Jacka Sroki oraz weźmiemy na warsztat różne rodzaje grafiki. Wspólnie wykonamy własne graficzne prace.
Prowadzenie: Anna Pomykalska-Marczuk – absolwentka wychowania plastycznego w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie. Od 2001 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Prowadzi zajęcia zarówno dla dzieci, jak i dla osób niewidomych oraz niepełnosprawnych intelektualnie. Zajmuje się także malarstwem, fotografią, bierze udział w wystawach krajowych i zagranicznych.
Gdy była mała, rysowała ludziom na głowach kwiatki zamiast włosów. Chciała zostać aktorką, a później artystą malarzem. Gdy z pierwszej, jeszcze szkolnej, wystawy ktoś ukradł jedną pracę, poczuła dumę – musiała mu się bardzo podobać...