Gdziekolwiek jestem - warsztaty dla dorosłych i młodzieży
Warsztaty składają się z dwóch spotkań:
5 listopada 2022, godz. 11.00–12.30 – warsztaty w muzeum
Miejsce: Gmach Główny, sala edukacyjna
Podczas warsztatów przyjrzymy się rzeźbom prezentowanym w Galerii Rzeźba.XX+XX. Jaki emocje wyrażają, jakie opowiadają historie, ale również z czego i jak są wykonane. Następnie wykorzystując dostępne materiały uczestnicy stworzą własną rzeźbę. Nie będziemy skupiać się na konkretnej technice rzeźbiarskiej, ale na sposobie wyrażania siebie poprzez sztukę. Uczestnicy mogą przynieść własne przedmioty, które chcieliby użyć w swojej rzeźbie.
6 listopada 2021, godz. 11.00–13.30 – spotkanie w pracowni
Spotkanie w pracowni studyjnej artysty pozwoli na bliższe zapoznanie się ze skupioną wokół rzeźby twórczością Bartłomieja Węgrzyna, ale będzie też okazją do prześledzenia przebiegu procesu twórczego, uchwycenia momentu, gdy rodzą się idee. Czym autor kieruje się przy wyborze środków wyrazu? W jaki sposób przemiany technologiczne wpływają na język sztuki?
Bartłomiej Węgrzyn (ur. 1984) – artysta wizualny, tworzy rzeźby, obiekty, instalacje. W 2009 r. ukończył z wyróżnieniem Wydział Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. W ramach programu Socrates-Erasmus studiował na Akademie der Bildenden Künste w Norymberdze. Stypendysta Chinese Scholarship Council. W latach 2010–2012 uczestniczył w rezydencjach artystycznych w Chinach (Chongqing, Organhaus 501 Art Space), w czasie których zaprezentował cykl rzeźb Very existence objects. W 2015 r. został nagrodzony za rzeźbę roku w konkursie „Obraz, Grafika, Rysunek, Rzeźba 2015”, zorganizowanym przez Biuro Wystaw Artystycznych w Rzeszowie. W 2016 r. za rzeźbę Wave after wave otrzymał nagrodę w konkursie „Konfrontacje sztuki”, zorganizowanym przez Galerię Test oraz Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie. W 2018 r. otworzył przewód doktorski na Wydziale Rzeźby krakowskiej ASP (temat: „...Endtrodoucing. Formułowanie przestrzeni”).
www.instagram.com/bartekwegrzyn
Ważne informacje:
- Dla dorosłych i młodzieży
- Czas trwania: dwa dni po 1,5 godzina
- Cena: 20 zł bilet do kupienia w kasie Gmachu Głównego i na stronie: https://bilety.mnk.pl/ od 17 października 2022
- Miejsce: Gmach Główny, al. 3 Maja 1, Galeria XX+XXI. Rzeźba