Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Gdziekolwiek jestem - warsztaty dla dorosłych i młodzieży

Gdziekolwiek jestem - warsztaty dla dorosłych i młodzieży

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
06.11.2022
niedziela
11:00
bilety

Warsztaty składają się z dwóch spotkań:

5 listopada 2022, godz. 11.00–12.30 – warsztaty w muzeum

Miejsce: Gmach Główny, sala edukacyjna

Podczas warsztatów przyjrzymy się rzeźbom prezentowanym w Galerii Rzeźba.XX+XX. Jaki emocje wyrażają, jakie opowiadają historie, ale również z czego i jak są wykonane. Następnie wykorzystując dostępne materiały uczestnicy stworzą własną rzeźbę. Nie będziemy skupiać się na konkretnej technice rzeźbiarskiej, ale na sposobie wyrażania siebie poprzez sztukę. Uczestnicy mogą przynieść własne przedmioty, które chcieliby użyć w swojej rzeźbie.

 

6 listopada 2021, godz. 11.00–13.30 – spotkanie w pracowni 

Spotkanie w pracowni studyjnej artysty pozwoli na bliższe zapoznanie się ze skupioną wokół rzeźby twórczością Bartłomieja Węgrzyna, ale będzie też okazją do prześledzenia przebiegu procesu twórczego, uchwycenia momentu, gdy rodzą się idee. Czym autor kieruje się przy wyborze środków wyrazu? W jaki sposób przemiany technologiczne wpływają na język sztuki? 

Bartłomiej Węgrzyn (ur. 1984) – artysta wizualny, tworzy rzeźby, obiekty, instalacje. W 2009 r. ukończył z wyróżnieniem Wydział Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. W ramach programu Socrates-Erasmus studiował na Akademie der Bildenden Künste w Norymberdze. Stypendysta Chinese Scholarship Council. W latach 2010–2012 uczestniczył w rezydencjach artystycznych w Chinach (Chongqing, Organhaus 501 Art Space), w czasie których zaprezentował cykl rzeźb Very existence objects. W 2015 r. został nagrodzony za rzeźbę roku w konkursie „Obraz, Grafika, Rysunek, Rzeźba 2015”, zorganizowanym przez Biuro Wystaw Artystycznych w Rzeszowie. W 2016 r. za rzeźbę Wave after wave otrzymał nagrodę w konkursie „Konfrontacje sztuki”, zorganizowanym przez Galerię Test oraz Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie. W 2018 r. otworzył przewód doktorski na Wydziale Rzeźby krakowskiej ASP (temat: „...Endtrodoucing. Formułowanie przestrzeni”).

www.bartekwegrzyn.com

www.instagram.com/bartekwegrzyn

 

Ważne informacje:

  • Dla dorosłych i młodzieży
  • Czas trwania: dwa dni po 1,5  godzina
  • Cena: 20 zł  bilet do kupienia w kasie Gmachu Głównego i na stronie: https://bilety.mnk.pl/ od 17 października 2022
  • Miejsce: Gmach Główny, al. 3 Maja 1, Galeria XX+XXI. Rzeźba
Słowa kluczowe: warsztaty