Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Fascynująca Tamara. Zwiedzanie wystawy Tamary Łempickiej z przewodnikiem 9.11 PL

Fascynująca Tamara. Zwiedzanie wystawy Tamary Łempickiej z przewodnikiem 9.11 PL

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
09.11.2022
środa
16:30 - 18:00
bilety

Tamara Łempicka to kobieta o niebanalnej urodzie, błyszcząca na salonach w Europie i w Stanach Zjednoczonych, pojawiająca się na okładkach czasopism i oczarowująca świat swoją sztuką. Jak osiągnęła  międzynarodowy sukces? Skąd wziął się jej niepowtarzalny styl? Czy pod maską zimnej businesswomen i femme fatale kryła się nieśmiała dziewczyna z Europy Środkowej, której dwa razy w życiu przyszło uciekać przed wojną? Odpowiedzi na te pytania dostarczy zwiedzanie wystawy w towarzystwie przewodnika. Na ekspozycji zaprezentowano ponad 30 obrazów olejnych z różnych okresów twórczości artystki, a także filmy i fotografie, które pokazują, że największym dziełem Tamary Łempickiej  był jej własny wizerunek.

Podczas zwiedzania będziemy korzystać z systemu tour guide, można przynieść własne słuchawki z wtyczką minijack lub skorzystać ze słuchawek zapewnionych przez muzeum.

Bilety w cenie 80 zł. Dostępne online

Bilet obejmuje wejście na wystawie w grupie 15 osób oraz wraz z przewodnikiem. Czas trwania oprowadzania: 60 min.

Słowa kluczowe: Tamara Łempicka