Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
KONIK MUZEALNY - warsztaty weekendowe dla dzieci

KONIK MUZEALNY - warsztaty weekendowe dla dzieci

KONIK MUZEALNY - warsztaty weekendowe dla dzieci

Cykl warsztatów weekendowych odbywających się w kilku oddziałach MNK. Zainspirowany różnorodnością zbiorów muzealnych, przyjął formułę gry, której uczestnicy – rodziny z dziećmi – mają okazję odkrywać kolejne tajemnice muzealnych galerii, ucząc się i bawiąc jednocześnie.
PROGRAM wydarzeń w sezonie jesień-zima 2020:

Możliwość zakupu biletów od 7.09.2020 

Każdy „Konik” jest inny – bogactwo dzieł sztuki pozwala na sięganie do różnorodnych kontekstów i metod, a aktywne pokonywanie ścieżki daje okazję do zdobycia za każdym razem nowej porcji wiedzy.

Cykl otrzymał dwukrotnie nagrodę Złotego Słonecznika przyznawaną przez portal dla rodziców CzasDzieci.pl.

 

Ważne informacje:

 • Cykl jest skierowany przede wszystkim do rodzin z dziećmi w wieku 4–7 lat.
 • Warsztaty odbywają się w wyznaczone niedziele w wybranych oddziałach MNK.
 • Liczba uczestników ograniczona, ze względu na przepisy związane z pandemią obowiązywać będą ściśle określone limity. Obowiązuje rezerwacja mailowa: rezerwacja@mnk.pl.
 • Udział w warsztatach jest równoznaczny z akceptacją Regulaminu warsztatów i spotkań dla dzieci: Regulamin warsztatów i spotkań dla dzieci i rodzin w MNK
 • Warsztaty odbywają się w godzinach: 10:00 i 11:00. Czas trwania to około 1–1,5 godz., w zależności od preferencji i indywidualnych możliwości uczestników.
 • Przygotowana przez animatorów ścieżka wymaga zaangażowania całej rodziny.
 • Wstęp: 15 zł od dziecka (dla opiekuna wstęp bezpłatny).
 • Bilet rodzinny: 30 zł (maks. 3 dzieci, dla opiekuna wstęp bezpłatny).
 • Informacja: Centrum Informacji i Rezerwacji MNK – rezerwacja@mnk.pl lub tel. 12 433 57 44 (w godz. 9.00–16.00 w dni powszednie)
 • Regulamin rezerwacji w MNK

 

 • 22.11.2020

Jak to jest zrobione?

Gmach Główny, al. 3 Maja 1, Galeria Rzemiosła Artystycznego

Dlaczego muzealne zegary odmierzają złote godziny? Czemu krucha porcelana jest tak cenna? Jak to możliwe, że suknia sprzed 150 lat ciągle nadaje się na bal, a wiekowa dębowa szafa nie straciła połysku? Zapraszamy na warsztaty, podczas których dowiemy się, z czego i jak zostały wykonane dzieła sztuki – przodkowie przedmiotów, które w naszych domach często mają tak krótkie życie.

 

Prowadzenie: 

 

Weronika Moskwa – historyczka sztuki, studentka pedagogiki i edukatorka muzealna. Pasjonuje się sztuką XIX wieku w każdym wydaniu, a także wychowaniem estetycznym i popularyzowaniem sztuki wśród młodszych i trochę starszych odbiorców.

Gdy była mała, często robiła sobie kitkę nad czołem i twierdziła, że jest nosorożcem, chociaż miała na myśli jednorożca.

 

Martyna Majsterek – absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim, przewodniczka po Krakowie. Entuzjastka sztuki pod każdą postacią. Od lat swoją pasją i wiedzą dzieli ze wszystkimi – dziećmi i dorosłymi.

Gdy była małą dziewczynką, bardzo chciała mieć własną żyrafę, najlepiej taką latającą.

Wydarzenia w cyklu

19.01.2020
11:00-14:00
Dom Mehoffera
Warsztaty

Konik muzealny - Jak powstaje sztuka?

Pędzlem, kredką, ołówkiem. Na papierze, szkle i... zasłonach! Jak i czym mogą tworzyć artyści? Do swojego domu zaprasza nas sam Józef Mehoffer, który pokaże nam warsztat artysty i zdradzi wszystkie jego sekrety. Wspólnie będziemy szukać inspiracji i dowiemy się, co zrobić, by powstało prawdziwe dzieło sztuki! Czy wesołe (i łatwe) jest życie artysty? Przekonamy się w domu Józefa Mehoffera!
08.12.2019
11:00-14:00
Pałac Biskupa
Warsztaty

Konik muzealny - Anieli grają, króle witają!

Przez oszronione okna pałacu Biskupa Erazma Ciołka zaglądają święta. Zdumione odkrywają, że opowieść o Bożym Narodzeniu już zamieszkała we wnętrzach Muzeum. To historia długa jak broda Świętego Mikołaja. Opowiedzą ją bohaterowie cennych dzieł sztuki – ludzie i zwierzęta. Dowiemy się, ilu królów (a może magów) odwiedziło betlejemską stajenkę, rozwikłamy tajemnice przyniesionych przez nich prezentów, podążymy tropem pasterzy zwabionych dźwiękami pierwszej kolędy. Sprawdzimy, kto ją zaśpiewał, a świąteczny Konik Muzealny z dumą udowodni nam, że o ogrzanie stajenki, w której narodziło się Dzieciątko zadbali jego przyjaciele.
08.04.2018
11:00-14:00
Dom Mehoffera
Warsztaty
Do zakochania jeden krok

Do zakochania jeden krok

Wiosna, wiosna wkoło! Warto się zakochać we wszystkim, co właśnie budzi się do życia – w barwnych kwiatach, połyskujących w słońcu ważkach i motylach. Czy miłość do sztuki też najpiękniej kwitnie wiosną? O tym, czy motyle w brzuchu przeszkadzają, czy pomagają artystom w pracy, powiedzą nam dawni mieszkańcy domu – Józef Mehoffer, a także Franciszek Wyspiański. Bo dom przy ulicy Krupniczej zakochany był w artystach i zawsze chętnie przyjmował ich w swoje progi.
Zobacz wszystkie cykle
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję