{baseAction::__('GO_TO_CONTENT')}
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Ćwiczenia z wyobraźni. WARSZTATY RUCHOWE dla dzieci w wieku 6-9 lat.

Ćwiczenia z wyobraźni. WARSZTATY RUCHOWE dla dzieci w wieku 6-9 lat.

MNK Muzeum Czartoryskich

ul. Pijarska 15, 31-015 Kraków
29.10.2023
niedziela
12:15 - 13:15
WiFi Przewijak Przewijak
bilety
 
Każdy przechowywany w muzeum zabytek skrywa swoją własną historię, nie zawsze nam dostępną. Ich tajemniczość często nas przyciąga - każe nam uruchomić wyobraźnię i zobaczyć niezwykły przedmiot w roli bohatera opowieści rodem z naszej głowy.

Podczas zajęć pełna iście baśniowych przedmiotów kolekcja prezentowana w Klasztorku Książąt Czartoryskich stanie się punktem wyjścia do treningu wyobraźni. Co może łączyć fragment zielnika z dawnych lat, krzesło znanego twórcy i groźną przyłbicę? Przekonamy się, tworząc wspólnie ruchowe opowieści o przedmiotach znajdujących się w przestrzeniach wystawy, ucząc się przy tym pracy w grupie i poznając różnorodną kolekcję prezentowaną w muzeum. 

Zachęcamy, żeby na zajęcia ubrać się jak najwygodniej.


Wszystkie zajęcia odbywają się w Klasztorku w oddziale MNK Muzeum Czartoryskich (ul. Pijarska 15). Rozpoczęcie: dziedziniec w MNK Muzeum Czartoryskich.


Bilet: 30 zł
Możliwość zakupu biletów on-line oraz w kasie oddziału przed rozpoczęciem zajęć, jeśli będą wolne miejsca.
Bilety w sprzedaży od 18 września 2023

29 października 2023, godz. 12.00 - 13.00

26 listopada 2023, godz. 12.15 - 13.15

10 grudnia 2023, godz. 12.15 - 13.15

W każdym z tych dni zajęcia odbędą się według tego samego scenariusza - zapraszamy w jednym wybranym terminie.


Prowadzenie: Ewa Kalita-Garstka – tancerka i choreografka. Pracuje jako koordynatorka wystaw w Muzeum Narodowym w Krakowie. Prowadzi zajęcia z tańca oraz metod Pilates i Stretching. Podczas pracy w Muzeum odkryła, że przestrzenie wystawiennicze mogą stać się łącznikiem między różnymi dziedzinami sztuki. Poprowadziła cykl warsztatów taneczno-improwizacyjnych do wystawy “Moc natury. Henry Moore w Polsce”, stworzyła też scenariusz i główne choreografie do oprowadzania tanecznego po wystawie “Idzie młodość. I Grupa Krakowska”.