Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Ćwiczenia z wyobraźni. WARSZTATY RUCHOWE dla dzieci w wieku 6-9 lat.

Ćwiczenia z wyobraźni. WARSZTATY RUCHOWE dla dzieci w wieku 6-9 lat.

MNK Muzeum Czartoryskich

ul. Pijarska 15, 31-015 Kraków
29.10.2023
niedziela
12:15 - 13:15
bilety
 
Każdy przechowywany w muzeum zabytek skrywa swoją własną historię, nie zawsze nam dostępną. Ich tajemniczość często nas przyciąga - każe nam uruchomić wyobraźnię i zobaczyć niezwykły przedmiot w roli bohatera opowieści rodem z naszej głowy.

Podczas zajęć pełna iście baśniowych przedmiotów kolekcja prezentowana w Klasztorku Książąt Czartoryskich stanie się punktem wyjścia do treningu wyobraźni. Co może łączyć fragment zielnika z dawnych lat, krzesło znanego twórcy i groźną przyłbicę? Przekonamy się, tworząc wspólnie ruchowe opowieści o przedmiotach znajdujących się w przestrzeniach wystawy, ucząc się przy tym pracy w grupie i poznając różnorodną kolekcję prezentowaną w muzeum. 

Zachęcamy, żeby na zajęcia ubrać się jak najwygodniej.


Wszystkie zajęcia odbywają się w Klasztorku w oddziale MNK Muzeum Czartoryskich (ul. Pijarska 15). Rozpoczęcie: dziedziniec w MNK Muzeum Czartoryskich.


Bilet: 30 zł
Możliwość zakupu biletów on-line oraz w kasie oddziału przed rozpoczęciem zajęć, jeśli będą wolne miejsca.
Bilety w sprzedaży od 18 września 2023

29 października 2023, godz. 12.00 - 13.00

26 listopada 2023, godz. 12.15 - 13.15

10 grudnia 2023, godz. 12.15 - 13.15

W każdym z tych dni zajęcia odbędą się według tego samego scenariusza - zapraszamy w jednym wybranym terminie.


Prowadzenie: Ewa Kalita-Garstka – tancerka i choreografka. Pracuje jako koordynatorka wystaw w Muzeum Narodowym w Krakowie. Prowadzi zajęcia z tańca oraz metod Pilates i Stretching. Podczas pracy w Muzeum odkryła, że przestrzenie wystawiennicze mogą stać się łącznikiem między różnymi dziedzinami sztuki. Poprowadziła cykl warsztatów taneczno-improwizacyjnych do wystawy “Moc natury. Henry Moore w Polsce”, stworzyła też scenariusz i główne choreografie do oprowadzania tanecznego po wystawie “Idzie młodość. I Grupa Krakowska”.
Słowa kluczowe: dzieci, Klasztorek, warsztaty
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję