Patataj, patataj, pojedziemy w cudny kraj
Podczas comiesięcznych spotkań maluchy poznają różnorodność świata i stawiają pierwsze kroki w krainie sztuki. Nie ma dla nich rzeczy niemożliwych – narzędziami artystycznego wyrazu są nie tylko pędzle, ale również dłonie, stopy i przedmioty codziennego użytku. Ci, którzy liczą na to, że z warsztatów wyjdą nieskazitelnie czyści, mogą się bardzo zawieść.
Warsztaty artystyczne pełnią również istotną funkcję w psychologicznym rozwoju dziecka.
Podczas zajęć dzieci mają okazję doświadczyć swoistej wspólnoty skupionej wokół tematu poszukiwań i artystycznych doznań, a jednocześnie – zachęcane do nieszablonowej kreatywności – pokonać nieśmiałość i odkryć radość z wyrażania siebie w procesie samodzielnego tworzenia.
Ważne informacje
- Cykl skierowany do dzieci w grupach wiekowych 2–3 oraz 4–5 lat
- Warsztaty odbywają się w różnych oddziałach MNK w wybrane soboty i niedziele. Czas trwania: 1 godz. (grupy 2–3 lat) oraz 1,5 godz. (grupy 4–5 lat)
- Cena: 25 zł – za jedne zajęcia (brak karnetu)
- Ograniczona liczba miejsc w grupie
Jak się zapisać?
- Bilety: https://bilety.mnk.pl/
- Sprzedaż biletów od 16.08.2021
- Informacje: Centrum Informacji i Rezerwacji MNK – rezerwacja@mnk.pl lub 12 433 57 44 (w godz. 9:00–16:00 w dni powszednie)
- W razie rezygnacji z udziału w działaniu edukacyjnym bilety zakupione przez internet nie podlegają zwrotowi
- Regulamin rezerwacji w MNK
- Regulamin warsztatów i spotkań dla dzieci i rodzin w MNK
- Na każde pytanie dotyczące warsztatów odpowie koordynatorka cyklu Katarzyna Maziarz-Górka – kmaziarz@mnk.pl
- 21.11.2021, Patataj, patataj, pojedziemy w cudny kraj
Prowadzenie: Aleksandra Nicewicz – studentka pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej oraz absolwentka animacji społeczno-kulturowej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Podczas studiów odkryła, że pragnie pracować z dziećmi, a praktyki w MNK stworzyły jej przestrzeń do twórczych działań z najmłodszą publicznością. W wolnych chwilach czyta fantastykę, podróżuje, fotografuje i gra w gry komputerowe.
Kiedy była mała, często chowała się w szafach i sprawdzała, czy na pewno – za stertami zapomnianych kurtek, futer i odkurzaczy – nie schowała się jakaś magiczna kraina. Później stwierdziła, że należy sobie taką wymyślić i zdecydowanie zrobić do niej łatwiejsze przejście.