Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
GRY MUZEALNE

GRY MUZEALNE

GRY MUZEALNE

Jak to wygląda?

 

Gra muzealna polega na rozwiązywaniu zadań w przestrzeni Galerii pod okiem edukatora muzealnego, który czuwa nad koordynacją działań. Uczniowie pracują w kilkuosobowych grupach w oparciu o zadania umieszczone w kartach pracy. Zadania wymagają od uczestników odszukania wybranych obiektów, przyjrzenia się szczegółom, jak również połączenia faktów i wysnucia wniosków. Po zakończeniu gry edukator podsumowuje wyniki oraz przedstawia prawidłowe odpowiedzi, jednocześnie oprowadzając uczestników po wystawie.

 

Prócz motywowania uwagi, gry muzealne pomagają kształtować kompetencje społeczne, m.in. umiejętność współpracy, uczą aktywnego, wnikliwego patrzenia i wyciągania wniosków. Emocje towarzyszące rozgrywkom pomagają w zapamiętywaniu. Grywalizacja prowadzona w oparciu o pracę z autentycznymi zabytkami pomaga spojrzeć na wystawę w nowy sposób.

 

 

Tajniki muzealnego flirtu

Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach

 

Erudycyjny flirt w muzeum? Dlaczego nie! Wszak nie od dziś wiadomo, że ludzie zaprzyjaźnieni z kulturą roztaczają wokół siebie nieodparty urok. Zawrzyj bliższą znajomość z muzealnym entuzjastą i słynnym Casanovą, Hipollitem Kwassem, uporządkuj jego notatki dotyczące Galerii w Sukiennicach i przekonaj się, że znajomość sztuki i literatury może się przydać w najbardziej zaskakujących momentach!

 

 

W poszukiwaniu kamienia filozoficznego

Gmach Główny
Galeria Rzemiosła Artystycznego

 

To nie żart – w Galerii Rzemiosła Artystycznego jest prawie cztery tysiące przedmiotów! Wiele z nich to rzeczy cudowne, pożyteczne i zupełnie niezwykłe. Ale czy to możliwe, żeby wśród nich znajdował się sam kamień filozoficzny, słynne dzieło alchemików…? Plotka głosi, że odpowiedź została zaszyfrowana w kilku tajemniczych przedmiotów. Odszukaj je i poznaj prawdę!

 

 

 

Z duchami afera w Domu Mehoffera

Dom Józefa Mehoffera

 

Grupa zafascynowanych młodopolską literaturą nastolatków próbuje zorganizować seans z duchami w Domu Józefa Mehoffera. Zaglądając w zakamarki kolejnych pokoi, napotkają kilka ważnych w życiu artysty osób, a może nawet jego samego?... Pomóż rozpoznać wszystkie postaci i poczuj klimat krakowskiego fin-de-siecle'u!

 

 

Dziwnych zdarzeń apogeum w Europeum

Ośrodek Kultury Europejskiej EUROPEUM

(gra dostępna do 28.03.2021)

 

A gdyby tak postaci przedstawione na obrazach i rzeźbach ożyły i wyruszyły w odwiedziny do innych dzieł, niczym w książce o pewnym znanym czarodzieju? Tak właśnie stało się w Europeum! Pomóż kustoszom odnaleźć krnąbrnych bohaterów i zaprowadzić porządek w galerii, zanim przyjdą pierwsi zwiedzający. Lepiej, by magia pozostała w ukryciu :)

 

 

Od laika do numizmatyka. Uporządkuj miliony monet!

Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego

 

Czy wiesz, że podczas II wojny światowej w piwnicy Pałacyku Czapskich ukrywano w beczkach kilkanaście tysięcy niezwykle cennych numizmatów? Wciel się w role porządkujących zbiory po zawierusze wojennej i pomóż uzupełnić karty inwentarzowe. Poczuj się jak rasowy numizmatyk, a przy okazji wzbogać w nowe umiejętności i wiedzę!

 

 

Informacje praktyczne:

Grupa wiekowa: 7 – 8 klasa SP i szkoły ponadpodstawowe

Czas trwania: do 2 godzin

Cena: 200 zł od grupy

Liczba uczestników: min. 10 osób, maks. 30 osób

Zapisy: Zasady rezerwacji są takie same jak w wypadku innych zajęć edukacyjnych. Rezerwacji należy dokonać w Centrum Informacji i Rezerwacji MNK: rezerwacja@mnk.pl lub tel. 12 43 35 744 (czynne w godz. 9:00–16:00 w dni powszednie).

Słowa kluczowe: Gry, Muzeum
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję