Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart kir Calendar Calendar Calendar Logo

GRY MUZEALNE

GRY MUZEALNE

Grywalizacja prowadzona na podstawie pracy z autentycznymi zabytkami pomaga spojrzeć na wystawę w zupełnie nowy sposób!

Gra muzealna polega na rozwiązywaniu zadań w przestrzeni galerii pod okiem edukatora muzealnego, który czuwa nad koordynacją działań. Uczniowie pracują w kilkuosobowych grupach w oparciu o zadania umieszczone w kartach pracy. Zadania wymagają od uczestników odszukania wybranych obiektów, przyjrzenia się szczegółom, jak również połączenia faktów i wysnucia wniosków. Po zakończeniu gry edukator podsumowuje wyniki oraz przedstawia prawidłowe odpowiedzi, jednocześnie oprowadzając uczestników po wystawie.

Prócz motywowania uwagi gry muzealne pomagają kształtować kompetencje społeczne, m.in. umiejętność współpracy, uczą aktywnego, wnikliwego patrzenia. Emocje towarzyszące rozgrywkom pomagają w zapamiętywaniu.

Gry muzealne polecane są uczniom klas 7–8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych.

Tajniki muzealnego flirtu

Gra w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach

Erudycyjny flirt w muzeum? Dlaczego nie! Wszak nie od dziś wiadomo, że ludzie zaprzyjaźnieni z kulturą roztaczają wokół siebie nieodparty urok. Zawrzyj bliższą znajomość z muzealnym entuzjastą i słynnym casanovą Hippollitem Kwassem, uporządkuj jego notatki dotyczące galerii w Sukiennicach i przekonaj się, że znajomość sztuki i literatury może się przydać w najbardziej zaskakujących momentach!

Z duchami afera w Domu Mehoffera

Gra w Domu Józefa Mehoffera

Grupa zafascynowanych młodopolską literaturą nastolatków próbuje zorganizować seans z duchami w Domu Józefa Mehoffera. Zaglądając w zakamarki kolejnych pokoi, napotkają kilka osób ważnych w życiu artysty, a może nawet jego samego?... Pomóż rozpoznać wszystkie postaci i poczuj klimat krakowskiego fin de siècle'u!

Od laika do numizmatyka. Uporządkuj miliony monet!

Gra w Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego

Czy wiesz, że podczas II wojny światowej w piwnicy Pałacyku Czapskich ukrywano w beczkach kilkanaście tysięcy niezwykle cennych numizmatów? Wciel się w rolę osoby porządkującej zbiory po zawierusze wojennej i pomóż uzupełnić karty inwentarzowe. Poczuj się jak rasowy numizmatyk, a przy okazji wzbogać o nowe umiejętności i wiedzę!

Tajemnice biskupiego pałacu

Gra w Pałacu Biskupa Erazma Ciołka

Pewien muzealny entuzjasta, Wieńczysław Nieszczególny, postanowił wydać broszurę poświęconą detalom najciekawszych, najbardziej frapujących dzieł z Galerii „Sztuka Dawnej Polski. XII–XVIII wiek”. Jest jednak dość roztrzepany i zgubił listę z tytułami dzieł, która miała być podstawą spisu treści. Wydawca broszury liczy na Waszą pomoc!

Informacje praktyczne:

  • Grupa wiekowa: 7 – 8 klasa SP i szkoły ponadpodstawowe
  • Czas trwania: do 2 godzin
  • Cena: 200 zł od grupy
  • Liczba uczestników: min. 10 osób, maks. 30 osób (w zależności od aktualnie obowiązujących obostrzeń epidemicznych)
  • Zapisy: Zasady rezerwacji są takie same jak w wypadku innych zajęć edukacyjnych. Rezerwacji należy dokonać w Centrum Informacji i Rezerwacji MNK: rezerwacja@mnk.pl lub tel. 12 43 35 744 (czynne w godz. 9:00–16:00 w dni powszednie).
Słowa kluczowe: Gry, Muzeum
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję