Remont konserwatorski dawnego Arsenału Miejskiego
-
Generalny remont konserwatorski wnętrza Arsenału i baszt wymagał w pierwszym etapie przeprowadzenia kompleksowych prac projektowych (od projektu koncepcyjnego do projektu wykonawczego) opracowania programu konserwatorskiego wraz z przeprowadzeniem badań architektonicznych zabytku (zakres zrealizowany w roku 2017). Następnie, na podstawie wykonanej dokumentacji projektowej uzyskano wymagane pozwolenia: konserwatorskie oraz pozwolenie na budowę.
Obecnie prowadzony jest remont generalny wnętrz Arsenału i Baszt, m.in.: wykonanie przegrody poziomej posadzki na poziomie -1; remont konserwatorski tynków ścian wraz z konserwacją dekoracji sztukateryjnej, odtworzenie posadzek, schodów i drzwi wewnętrznych, remont toalet w piwnicach, dostosowanie ich do potrzeb osób niepełnosprawnych, wymiana lub modernizacja instalacji grzewczej, elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, słaboprądowej, wentylacji i klimatyzacji, dostosowanie budynku do aktualnych standardów przeciwpożarowych, modernizacja instalacji SAP, CCTV, telefonicznej i internetowej, SWIN, KD, sprzedaży biletów, AV, multimediów i ochrony zbiorów. Niezwykle ważnym elementem remontu Arsenału jest budowa szybu windowego wraz z dostawą i montażem windy ogólnodostępnej dla kondygnacji podziemia – parter - I piętro – poddasze, co uczyni muzeum dostępnym również dla osób niepełnosprawnych.
Remont wykonywany w ramach projektu: Zaprojektowanie, Przebudowa i remont konserwatorski dawnego Arsenału Miejskiego wraz z Basztami Stolarską i Ciesielską będących częścią historycznej siedziby Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie.
Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Projekt współfinansowany z Narodowego Funduszu Rewaloryzacji Zabytków Krakowa
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-