Na prezentowanej od czerwca 2015 roku w Kamienicy Szołayskich wystawie "Niech żyje sztuka! Kolekcja Feliksa Jasieńskiego. Od Japonii do Europy. Rzeczy piękne i użyteczne" oglądać można szeroki wybór eksponatów z bezcennej kolekcji Feliksa "Mangghi" Jasieńskiego.
Przybliżamy postać słynnego krakowskiego kolekcjonera, patrioty, mecenasa sztuki i przyjaciela artystów – mistrzów Młodej Polski. Pokazujemy nie tylko malarstwo, rzeźbę i grafikę, ale także ceramikę, tkaniny, meble i militaria z tego okresu.
Utagawa Hiroshige, Widok z okna na rzekę Uchikawa, lasy za świątynią Suijin i wioskę Sekiya plansza 47, z serii: "Sto słynnych widoków Edo", 1857 drzeworyt barwny, papier
Utagawa Hiroshige, Rozpogodzenie po śnieżycy w Kameyama, plansza 47 z serii: Pięćdziesiąt trzy stacje na gościńcu Tokaido, ok. 1833-1834, drzeworyt barwny, papier W zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie.
Francisco Goya, Smutne przeczucie tego co nastąpi, plansza nr 1, z cyklu "Okropności wojny", wyd. II, Madryt, 1892, akwaforta, miedzioryt, sucha igła, papier W zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie Więcej na temat dzieła w portalu Cyfrowe Dziedzictwo Kulturowe