Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Wizyta studyjna w Krakowie

Wizyta studyjna w Krakowie

Podczas wizyty studyjnej, która odbyła się w dniach 28 września – 2 października 2015, mieliśmy przyjemność gościć w Krakowie trzy ekspertki z instytucji kultury w Reykjaviku: Annę Margret Gudjonsdottir z Evris Foundatuion, Sigrun Kristjánsdóttir z Muzeum Miasta Reykjavik oraz Kristín Scheving z Galerii Narodowej Islandii/ Vasulka Chamber.
W trakcie licznych spotkań nasi goście mieli okazję poznać strategię pracy Działu Edukacji MNK oraz przygotowaną przez jego pracowników ofertę edukacyjną skierowaną do różnych grup odbiorców (dorosłych, szkół i nauczycieli, dzieci i rodzin, osób z niepełnosprawnościami). Brali też udział w przykładowych warsztatach, podczas których prezentowane były metody i narzędzia wykorzystywane w codziennej pracy edukatora muzealnego. Uczestnicy spotkań zapoznali się również z technikami, głównymi założeniami i celami pracy Sekcji Promocji oraz Sekcji Nowe Media. Postaraliśmy się, aby nasi Partnerzy poznali (chociaż w niewielkiej części) bogactwo i różnorodność zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie. Odwiedziliśmy wspólnie m.in. Galerię Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach, Galerię Sztuki Polskiej XX wieku w Gmachu Głównym, Pałac Biskupa Erazma Ciołka, Ośrodek Kultury Europejskiej EUROPEUM, Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego oraz Dom i ogród Józefa Mehoffera.

Anna Margret, Sigrun oraz Kristín opowiedziały o specyfice pracy w instytucji kultury w Islandii, o głównych celach edukacji muzealnej w Reykjaviku oraz realizacji projektów, które im osobiście były bliskie.
Główną ideą rewizyty była wymiana wiedzy oraz doświadczeń w pracy instytucji kultury ze społecznością lokalną oraz wspólne wypracowanie głównych tropów do stworzenia strategii edukacyjnej, która zostanie wdrożona w powstającym Pawilonie Józefa Czapskiego.

Przygotowanie spotkań i prezentacje: pracownicy Działu Edukacji, Sekcji Promocji, Sekcji Nowe Media Muzeum Narodowego w Krakowie.

Prowadzący warsztaty i spotkania tematyczne z elementami warsztatowymi podczas wizyty studyjnej w Polsce: Sonia Bała, Jolanta Bobala, Anna Kapusta, Barbara Łepkowska, Przemysław Jarosław Olszewski (Fundacja Animacja), Anna Sokulska, Hiacynta Sowa, Marta Witoń, Anna Zeńczak.
Słowa kluczowe: edukacja
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję