Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart kir Calendar Calendar Calendar Logo

Wizyta studyjna w Krakowie

Wizyta studyjna w Krakowie

Podczas wizyty studyjnej, która odbyła się w dniach 28 września – 2 października 2015, mieliśmy przyjemność gościć w Krakowie trzy ekspertki z instytucji kultury w Reykjaviku: Annę Margret Gudjonsdottir z Evris Foundatuion, Sigrun Kristjánsdóttir z Muzeum Miasta Reykjavik oraz Kristín Scheving z Galerii Narodowej Islandii/ Vasulka Chamber.
W trakcie licznych spotkań nasi goście mieli okazję poznać strategię pracy Działu Edukacji MNK oraz przygotowaną przez jego pracowników ofertę edukacyjną skierowaną do różnych grup odbiorców (dorosłych, szkół i nauczycieli, dzieci i rodzin, osób z niepełnosprawnościami). Brali też udział w przykładowych warsztatach, podczas których prezentowane były metody i narzędzia wykorzystywane w codziennej pracy edukatora muzealnego. Uczestnicy spotkań zapoznali się również z technikami, głównymi założeniami i celami pracy Sekcji Promocji oraz Sekcji Nowe Media. Postaraliśmy się, aby nasi Partnerzy poznali (chociaż w niewielkiej części) bogactwo i różnorodność zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie. Odwiedziliśmy wspólnie m.in. Galerię Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach, Galerię Sztuki Polskiej XX wieku w Gmachu Głównym, Pałac Biskupa Erazma Ciołka, Ośrodek Kultury Europejskiej EUROPEUM, Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego oraz Dom i ogród Józefa Mehoffera.

Anna Margret, Sigrun oraz Kristín opowiedziały o specyfice pracy w instytucji kultury w Islandii, o głównych celach edukacji muzealnej w Reykjaviku oraz realizacji projektów, które im osobiście były bliskie.
Główną ideą rewizyty była wymiana wiedzy oraz doświadczeń w pracy instytucji kultury ze społecznością lokalną oraz wspólne wypracowanie głównych tropów do stworzenia strategii edukacyjnej, która zostanie wdrożona w powstającym Pawilonie Józefa Czapskiego.

Przygotowanie spotkań i prezentacje: pracownicy Działu Edukacji, Sekcji Promocji, Sekcji Nowe Media Muzeum Narodowego w Krakowie.

Prowadzący warsztaty i spotkania tematyczne z elementami warsztatowymi podczas wizyty studyjnej w Polsce: Sonia Bała, Jolanta Bobala, Anna Kapusta, Barbara Łepkowska, Przemysław Jarosław Olszewski (Fundacja Animacja), Anna Sokulska, Hiacynta Sowa, Marta Witoń, Anna Zeńczak.
Słowa kluczowe: edukacja
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję