{baseAction::__('GO_TO_CONTENT')}
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

WAKACJE ZE SZTUKĄ. PÓŁKOLONIE W MNK

WAKACJE ZE SZTUKĄ. PÓŁKOLONIE W MNK

Tego lata zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat do udziału w muzealnych półkoloniach!
Nie trzeba lecieć daleko samolotem, ani ciągnąć za sobą ciężkich walizek do pociągu, żeby przeżyć przygody i stworzyć dziennik podróży. Wyposażeni w specjalne plecaki ruszymy na poszukiwanie skarbów w muzealnych zakamarkach, spotkamy wyjątkowe osoby, poznamy ciekawe zawody i zobaczymy, jak muzeum wygląda „od środka”.
Podczas półkolonii poznamy bliżej Gruzję – daleki kraj o ciekawej kulturze i sztuce, legendach i zwyczajach. Naszym punktem odniesienia stanie się wystawa "Złote runo. Sztuka Gruzji".
Przygotujcie się na odkrycia, niespodzianki i dużo dobrej zabawy!

W ramach półkolonii prowadzone będą warsztaty plastyczne, gry i zabawy zespołowe w przestrzeniach muzeum i w plenerze. Czekają nas także wycieczki do innych oddziałów i pracowni MNK.

Zajęcia odbywają się w Gmachu Głównym MNK w Sali Edukacyjnej oraz w przestrzeniach wystaw stałych i czasowych, a także w ogrodach. Prowadzone są przez doświadczone edukatorki muzealne posiadające uprawnienia wychowawcy.
Półkolonie organizujemy w dwóch turnusach: 8-12 lipca i 15-19 lipca. Realizujemy podobny program zajęć w obu tygodniach.

Ramowy plan:
I Turnus
II Turnus

Ważne informacje:
  • Uczestnicy i uczestniczki: dzieci w wieku 6-10 lat
  • Terminy: 8-12 lipca 2024 oraz 15-19 lipca 2024, godz. 8:00-16:00.
  • Miejsce: MNK Gmach Główny, al. 3 Maja 1, Kraków.
  • Koszt udziału: 700 zł (-10% zniżki na drugie dziecko).
  • Możliwość rezerwacji tylko drogą mailową: od 6.06.2024 od godz. 9:00
  • Grupy 15-osobowe. Ograniczona liczba miejsc.
  • Ze względu na podobny program rekomendujemy zapis na jeden turnus.
  • W cenie zapewniamy uczestnikom obiad i podwieczorek.
  • Koordynacja: Anna Orzeł: aorzel@mnk.pl (tel. 12 43 35 541), Katarzyna Maziarz-Górka: kmaziarz@mnk.pl (tel. 12 43 35 509). 
Rezerwacja:
  • Rezerwacji należy dokonać mailowo poprzez Centrum Informacji i Rezerwacji MNK, e-mail: rezerwacja@mnk.pl najwcześniej w dniu rozpoczęcia rezerwacji od godz. 9:00 (wcześniejsze zgłoszenia nie będą uwzględniane).
  • Rezerwacja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.
  • Podczas rezerwacji prosimy o podanie:
- imienia i nazwiska dziecka/ci,
- wieku dziecka,
- imienia i nazwiska opiekuna,
- numeru telefonu komórkowego oraz adresu e-mail opiekuna,
- danych do faktury (dotyczy to zarówno osób fizycznych, jak i firm: imię, nazwisko, adres / dane firmy)
  • Uzupełnione i podpisane dokumenty, które wcześniej zostały wysłane drogą mailową należy dostarczyć do organizatora najpóźniej w dniu rozpoczęcia turnusu.
  • Nieopłacenie zajęć oraz nieodesłanie lub niedostarczenie uzupełnionych dokumentów w powyższym terminie skutkuje anulowaniem rezerwacji.
  • Rezygnacji z uczestnictwa w zajęciach można dokonać najpóźniej 5 dni przed rozpoczęciem zajęć. Informację o rezygnacji należy przesłać drogą mailową na adres: rezerwacja@mnk.pl. Wówczas zostanie zwrócona wpłata pomniejszona o bezzwrotną opłatę wysokości 200 zł za turnus. Po tym terminie wpłata nie podlega zwrotowi.
Prowadzenie:
Agata Klejzerowicz (turnus I 8-12.07 oraz turnus II 15-19.07) - historyczka sztuki i edukatorka kulturowa, zakochana w malarstwie romantycznym. Podczas pracy z odbiorcami nieustannie rozwija swoją pasję do sztuki i zaraża nią innych. Najchętniej prowadzi zajęcia warsztatowe, podczas których aktywnie angażuje uczestników w różnorodne działania artystyczne. 
Będąc małą dziewczynką nieustannie malowała naturę. Od zawsze fascynował ją tajemniczy świat przyrody, do którego wprowadził ją tata. 

Anna Pomykalska - Marczuk (turnus I 8-12.07) -  absolwentka wychowania plastycznego w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie. Od 2001 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Prowadzi zajęcia zarówno dla dzieci, jak i dla osób niewidomych oraz niepełnosprawnych intelektualnie. Zajmuje się także malarstwem, fotografią, bierze udział w wystawach krajowych  i zagranicznych.
Gdy była mała, rysowała ludziom na głowach kwiatki zamiast włosów. Chciała zostać aktorką, a później artystką malarką. Gdy z pierwszej, jeszcze szkolnej wystawy ktoś ukradł jedną z jej prac, poczuła dumę – musiała mu się bardzo spodobać... . 

Anna Sternalska (turnus II 15-19.07) - studentka Wydziału Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia.Finalistka licznych konkursów plakatu o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Interesuje się kulturą Włoch, a także historią i literaturą. Relaksuje ją jazda na rowerze i gra na pianinie. W dzieciństwie bardzo lubiła jeździć konno.

A także pracowniczki i pracownicy Działu Edukacji, Biblioteki, Laboratorium Analiz i Nieniszczących Badań Obiektów Zabytkowych LANBOZ, Pracowni Digitalizacji, Pracowni Konserwacji Papieru, Działu Wystaw i Sekcji Dostępności oraz oddziałów MNK.

Zadanie: realizacja wystawy panoramy sztuki gruzińskiej „Złote runo – sztuka Gruzji”
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego