Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Poidełko w Gmachu Głównym MNK - dobra woda prosto z kranu

Totoya Hokkei, Dwie postacie na mostku przy wodospadzie, drzeworyt, przed 1850

Poidełko w Gmachu Głównym MNK - dobra woda prosto z kranu

Przychodząc w odwiedziny do Gmachu Głównego Muzeum Narodowego (al. 3 Maja 1), możesz skorzystać z pitnika - urządzenia umożliwiającego łatwy, szybki i bezpieczny dostęp do wody pitnej z sieci wodociągowej. Przychodząc z własną butelką, bidonem czy kubkiem, możesz bezpłatnie napełnić naczynie.
Serdecznie zachęcamy do korzystania z kranowianki! To higieniczne, oszczędne i zdrowe rozwiązanie - miło nam, że możemy ułatwić.

Ujęcie w Gmachu Głównym zostało przebadane i spełnia normy użytkowania. Montaż urządzenia był możliwy dzięki udziałowi Muzeum w programie Wodociągów Miasta Krakowa Dobra woda prosto z kranu w Twoim urzędzie. To forma współpracy, w której koszt urządzenia i montażu ponoszą Wodociągi Miasta Krakowa, zaś po stronie instytucji pozostaje koszt dostosowania instalacji wewnętrznej. 

Inspiracją do włączenia się w program były sugestie osób zwiedzających Muzeum oraz osób obserwujących działania MNK w internecie. Okazję stworzył remont łazienki, z której mogą korzystać osoby poruszające się na wózkach, prowadzony w ramach działań MNK służących zwiększeniu dostępności przestrzeni dla osób z niepełnosprawnościami. 

Pitnik w Gmachu Głównym znajdziesz na parterze przy kawiarni; po prawej od wejścia. Możliwy jest dojazd windą dla wózków, w pobliżu znajduje się dostępna toaleta. 

Zapraszamy, przypominając jednocześnie, że napoje - nawet najzacniejszą kranowiankę! - zostawiamy przed zwiedzaniem w szatni. W galeriach Muzeum Narodowego obowiązuje zakaz wnoszenia i spożywania artykułów spożywczych i napojów.
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję