Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

WYKŁAD ODWOŁANY - Zdumiewające obiekty ze Zbrojowni Muzeum Czartoryskich

Morion Gwardii Henryka Walezego, fot. Muzeum Książąt Czartoryskich

WYKŁAD ODWOŁANY - Zdumiewające obiekty ze Zbrojowni Muzeum Czartoryskich

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
25.11.2015
środa
18:00
wstęp wolny
Wykład Tomasza Kusiona,  kustosza Zbrojowni, znawcy dawnych militariów nie odbędzie się w zaplanowanym terminie z powodu choroby prowadzącego. 

Przepraszamy za utrudnienia. 

O dziwnych, mało znanych, zdumiewających i ciekawych obiektach ze Zbrojowni Muzeum Książąt Czartoryskich. 

Muzeum Książąt Czartoryskich to jedno z najstarszych muzeów założonych na ziemiach polskich. Zbierane przez księżną Czartoryską pamiątki zawierają wiele tajemnic i pytań dotyczących ich prawdziwej proweniencji i historii. Wykład kustosza Muzeum przybliży nam niektóre z mniej znanych ciekawostek należących do kolekcji Zbrojowni Muzeum.

Prowadzenie: Tomasz Kusion - kustosz Zbrojowni Muzeum Książąt Czartoryskich, znawca dawnych militariów i ubioru wojskowego. Projektant i autor wojskowych figurek historycznych, członek towarzystw figurkarskich w Polsce i na świecie, uczestnik i autor wystaw poświęconych dawnemu uzbrojeniu i figurze historycznej.

ZOBACZ POZOSTAŁE WYKŁADY W CYKLU