Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
Wychowanie przez sztukę? Rzecz o autorytetach - szkolenie

Wychowanie przez sztukę? Rzecz o autorytetach - szkolenie

Pieter Bruegel mł., Kazanie św. Jana Chrzciciela, 1601-1604. Obraz prezentowany w EUROPEUM

Wychowanie przez sztukę? Rzecz o autorytetach - szkolenie

Ośrodek Kultury Europejskiej EUROPEUM

pl. Sikorskiego 6, 31-115 Kraków
12.01.2016
wtorek
14:30 - 18:00
bilety
Kolekcja sztuki zachodnioeuropejskiej prezentowana w EUROPEUM jest zbiorem ukazującym różnorodne wzorce osobowe i postawy społeczne. W czasie spotkania poznamy różne modele życia społecznego, mające odbicie w sztuce i pamiątkach narodowych.
Spróbujemy odkryć znaczenie prezentowanych osób i scen, przesłanie moralne ukryte w scenach rodzajowych, martwych naturach i portretach. Opowiemy o ambitnych planach Izabeli Czartoryskiej, która wielką wagę przywiązywała do edukacji patriotycznej i wychowania poprzez historię. Zastanowimy się, czy dydaktyczna funkcja sztuki, tak ważna niegdyś, jest aktualna również dzisiaj i w jaki sposób można wykorzystać ten kalejdoskop postaw w codziennej pracy w szkole. Analiza wybranych dzieł sztuki wzbogacona o źródła pisane pozwoli nam uchwycić tę różnorodność.

Program szkolenia

Szkolenia jest płatne:

40 zł/ 1 spotkanie
300 zł/ karnet na cały cykl, 9 spotkań

Obowiązuje rejestracja elektroniczna: formularz zgłoszeniowy należy wypełnić i wysłać na adres: rezerwacja@mnk.pl 

Formularz zgłoszeniowy SZKOŁA INTERPRETACJI

Na cykl szkoleń SZKOŁA INTERPRETACJI 2015/2016 organizowany przez Dział Edukacji Muzeum Narodowego w Krakowie zapraszamy osoby zainteresowane różnorodnymi formami pracy z dziełem sztuki, a w szczególności nauczycieli, animatorów kultury i edukatorów. 

Podczas comiesięcznych spotkań w galeriach i oddziałach Muzeum w przyjaznej atmosferze będziemy poznawać różne konteksty interpretacyjne dzieł z kolekcji MNK. 
Program tegorocznego cyklu szkoleń ujęty został w kluczu haseł przedmiotowych: społeczeństwo, literatura, plastyka, wychowanie, filozofia, historia, ekonomia, przyroda, muzyka.
W czasie trwania warsztatów przyjrzymy się obiektom muzealnym z różnych perspektyw, odkryjemy ich nieoczywiste oblicza oraz poznamy ciekawe metody pracy z dziełem sztuki, dzięki którym pełniej wykorzystamy je w przyszłości, w codziennej działalności dydaktycznej i animatorskiej. Spotkania poprowadzą pracownicy Muzeum: kustosze, edukatorzy muzealni oraz inni zaproszeni goście i eksperci.

Słowa kluczowe: szkolenie, nauczyciele
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję