Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
Węgierskim tropem
Cykl: Spacery

Węgierskim tropem

Cykl: Spacery
Węgierskim tropem

Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
14.01.2017
sobota
10:30
bilety
Podczas spaceru będziemy odkrywać węgierskie ślady w Krakowie.
Kraków od wieków był miastem ludnym, skupiającym w sobie przedstawicieli wielu kultur, w tym również Węgrów. Węgierski trop zawiedzie nas między innym na Wawel, a także poprowadzi przez stare miasto, gdzie dowiemy się, w którym lokalu można się było napić doskonałego węgrzyna, co się działo w zajeździe pod Węgierskim Królem, a także do której mieszkanki Grodu Kraka pewien poetycko usposobiony Węgier pisał wiersze miłosne.

Prowadzenie: Anna Warzecha - z wykształcenia historyczka sztuki, od lat współpracująca z Muzeum Narodowym w Krakowie jako edukator. Jest również przewodniczką krakowską, która z równą chęcią wędruje po znanych trasach turystycznych miasta, jak i po mniej popularnych zaułkach, wychodząc z założenia, że wszędzie można znaleźć coś ciekawego.
  • Początek spaceru: Gmach Główny, al. 3 Maja 1
  • Wstęp: 10 zł (zakup biletu w kasie Gmachu Głównego)
  • Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc: rezerwacja@mnk.pl, tel. 12 43 25 444 (czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-15.00.
Spacer jest jednym z wydarzeń towarzyszących wystawie "Złoty wiek malarstwa węgierskiego"


Słowa kluczowe: wystawa czasowa, spacer
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję