Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Warsztaty malarskie

fot. Michalina Pieczonka

Warsztaty malarskie

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
04.06.2016
sobota
11:00
bilety
Podoba mi się tylko taki obraz, którego nie umiem namalować - warsztaty malarskie dla dorosłych i młodzieży prowadzone dr. hab. Bogusława Bachorczyka z krakowskiej ASP.
Umiejętność malowania nie jest konieczna, zapewniamy materiały oraz żywych modeli!

Warsztaty poświęcone zagadnieniu realizmu i odwzorowywania rzeczywistości w sztuce. Poprzedzone będą krótkim wprowadzeniem dotyczącym realizmu w sztuce i roli tego pojęcia w twórczości Ewy Kuryluk. Pracując z modelami, uczestnicy będą próbować zmierzyć się z "potrzebą" odwzorowywania rzeczywistości w malarstwie, a także techniką malarską Ewy Kuryluk.

Zajęcia trwają 3 godziny (11.00 - 14.00), składają się ze wstępu teoretycznego i nauki malarstwa. 
Cena: 20 zł
Liczba miejsc ograniczona, prosimy o wcześniejszą rezerwację: rezerwacja@mnk.pl lub tel. 12 433 54 44 (czynne w dni powszednie w godz. 9.00 -15.00).

Prowadzenie: dr habBogusław Bachorczyk (ur. 1969, Sucha Beskidzka), studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (dyplom pod kierunkiem prof. Włodzimierza Kunza, 1998). Od 2002 roku jest związany z krakowską ASP jako asystent i pedagog. Uprawia malarstwo, rzeźbę, fotografię i sztukę wideo. Charakterystyczna dla jego artystycznej aktywności jest perspektywa genderowa, z jakiej tworzy narracje swych dzieł. Inspiracje czerpie z historii, literatury współczesnej i filmu. Unikatowym "dziełem totalnym" jest mieszkanie-pracownia artysty, które stanowi wciąż przekształcane dzieło – instalację anektującą całą powierzchnię. W cyklicznych, wielowątkowych pracach nieustannie powraca do kwestii pamięci i właściwych jej mechanizmów. Szczególnie interesuje go zjawisko zniekształcania obrazów i wydarzeń, nadawania im nowych znaczeń i rewizja konwencji przypominania i upamiętniania.

Warsztaty towarzyszą wystawie "Nie śnij o miłości, Kuryluk" .
Wystawa poświęcona jest twórczości malarskiej Ewy Kuryluk - historyczki sztuki, pisarki, poetki, malarki, rysowniczki, fotografki, autorki instalacji. Wystawa w Muzeum Narodowym w Krakowie stanowi ważne podsumowanie malarskiego dorobku artystki, która sama przyznaje, że najlepsza na świecie kolekcja jej obrazów znajduje się od czterdziestu lat w krakowskim Muzeum.
Słowa kluczowe: Ewa Kuryluk, warsztaty
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję