Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

U Kowalskich – ikonografia PRL-u

fot. Pracownia Fotograficzna MNK

U Kowalskich – ikonografia PRL-u

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
19.11.2017
niedziela
12:00 - 13:00
bilety
Spotkanie poświęcone zostanie tym przedmiotom, prezentowanym na wystawie #dziedzictwo, które odnoszą się do stosunkowo niedawnego, wciąż dyskutowanego i budzącego kontrowersje dziedzictwa czasów PRL i późnego modernizmu.
Poczynając od słynnej meblościanki zaprojektowanej w 1961 przez Bogusławę i Czesława Kowalskich, przez widoczną na wystawie fasadę Hotelu Cracovia – symbol luksusu i poodwilżowego otwarcia na świat, aż po sztukę oporu – zgromadzone na wystawie przykłady sztuki niezależnej lat 80., stanowią przyczynek do debaty o tym tak ważnym i wciąż dla wielu Polaków żywym momencie w historii.

Prowadzenie: Agata Małodobry - absolwentka historii sztuki i podyplomowych studiów kuratorskich na UJ. Adiunkt w Muzeum Narodowym w Krakowie, gdzie zajmuje się rzeźbą XX wieku. Kuratorka wystaw: „Henryk Stażewski. Zmienny/konsekwentny” (2008), „Na drogach duszy. Gustav Vigeland a rzeźba polska około 1900”  (2010). Autorka książki „Maria Jarema. Kolekcja Muzeum Narodowego w Krakowie” i inicjatorka powstania muralu według fragmentu obrazu Marii Jaremy na krakowskich Azorach.
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję