Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Tak jest. Maciejowski przyciągał!

Tak jest. Maciejowski przyciągał!

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
28.05.2010
piątek

Tak jest. Maciejowski przyciągał!

Mimo, że czas nie sprzyjał Marcinowi Maciejowskiemu, bo najpierw była żałoba narodowa, a potem powódź, to jego wystawa okazała się hitem.
Wystawę "Tak jest. Marcin Maciejowski” zobaczyło prawie 15 tysięcy widzów, zwłaszcza młodych osób. Podczas samej tylko Nocy Muzeów Maciejowski przyciągnął 5 tysięcy fanów, a w ostatni weekend – aż półtora tysiąca. Podobały się gadżety zaprojektowane przez samego artystę: koszulki, torby, książeczka dla dzieci i znaczki. Jeśli ktoś nie zdążył zobaczyć wystawy, to można jeszcze kupić niektóre z nich, a także ciekawie wydany katalog-album.

Co więcej , Marcin Maciejowski podarował Muzeum Narodowemu w Krakowie obraz – olej na płótnie - "Sytuacja się zmieniła" przedstawiający fragment Galerii Sztuki Polskiej XX wieku w Gmachu Głównym w starej aranżacji. Praca powstała specjalnie na monograficzną wystawę, którą do 23 maja prezentowaliśmy w tym właśnie budynku. Obraz trafi do Galerii Sztuki Polskiej XX wieku, po zamknięciu wystawy Juliana Jończyka.

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję