Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Tajemnicze buławy

Tajemnicze buławy

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
22.02.2017
środa
18:00
wstęp wolny
Buława jako oznaka godności hetmana w dawnej Rzeczpospolitej wydaje się być bardzo dobrze znana a jej wszystkie typy już opisane w literaturze tematu.
Niemniej na licznych wizerunkach z XVII i XVIII wieku pojawiają się buławy, które zmuszają bronioznawców do zadawania dalszych pytań: czy aby na pewno wiemy już wszystko?

Prowadzenie:
Michał Dziewulski
– historyk, kustosz zbiorów militariów Muzeum Narodowego w Krakowie, prezes krakowskiego oddziału Stowarzyszenia Miłośników Dawnej Broni i Barwy i członek Międzynarodowego Komitetu Muzeów Broni i Historii Wojskowości - ICOMAM. Autor artykułów, książek i wykładów w Polsce i za granicą poświęconych dawnemu uzbrojeniu polskiemu i wschodniemu.
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję