Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Szukając harmonii w naturze

fot. Jacek Złoczowski, pracownia fotograficzna MNK

Szukając harmonii w naturze

MNK Mehoffer

ul. Krupnicza 26, 31-123 Kraków
21.01.2017
sobota
10:30
bilety
Dom, w którym mieszkał Józef Mehoffer. Dom jest mały, ale ma wiele dużych okien. Część elewacji jest pokryta zielonymi pnączami. Do domu prowadzą schody, obok których znajduje się pochylnia dla osób korzystających z wózków.

Muzeum biograficzne Józefa Mehoffera

O ładnych chwilach i czarnym kocie w Domu Mehoffera
Styczniową porą zapraszamy na warsztaty z przyrodą w roli głównej.

Jakie jest zimowe światło? Chłodne czy ciepłe? Kolory monochromatyczne, a mimo to kontrastowe. Jak pokazać styczeń? Potem wiosnę i lato. Każdą porę roku ze swoją paletą barw, zapachem i rytmem. Jak przedstawiał naturę Mehoffer? Czy w akwareli "Wisła pod Niepołomicami" widać zachwyt malarza? 

Prowadzenie: Izabela Lechowicz - absolwentka Wydziału Malarstwa ASP we Wrocławiu. Zajmuje się fotografią, prowadzi zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Założyła Światłoczułą - autorską pracownię plastyczno-fotograficzną. Lubi Beskid Niski.

  • Wstęp: 20 zł -  jednorazowy udział w warsztatach,  80 zł - karnet za cały cykl zajęć
  • Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc: rezerwacja@mnk.pl  (czynne w dni powszednie w godz 9.00 - 15.00)


Szukając harmonii to seria spotkań z cyklu "10+ Sztuka" (dla dzieci w wieku 10 -13 lat) 

Harmonia? Czym jest? W czym się wyraża? Słychać ją czy widać? Czy harmonię można poczuć? Gdzie jej szukać w dzisiejszym świecie, w którym na wszystko jest tak mało czasu? Na pytania te spróbujemy sobie odpowiedzieć, poznając prace wybranych artystów. Naszymi przewodnikami będą Olga Boznańska, malarka duszy, Józef Mehoffer i jego obrazy inspirowane przyrodą, oraz dwaj słynni rzeźbiarze – Rodin i Dunikowski. Poszukamy harmonii także u dawnych rzemieślników, podglądając ich warsztat i pracując w glinie.


ZOBACZ POZOSTAŁE SPOTKANIA Z CYKLU 10+ SZTUKADom, w którym mieszkał Józef Mehoffer. Dom jest mały, ale ma wiele dużych okien. Część elewacji jest pokryta zielonymi pnączami. Do domu prowadzą schody, obok których znajduje się pochylnia dla osób korzystających z wózków.

Muzeum biograficzne Józefa Mehoffera

O ładnych chwilach i czarnym kocie w Domu Mehoffera
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję