Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Sztuka współczesna: narzędziownik

fot. Mateusz Szczypiński - Pracownia Fotograficzna MNK

Sztuka współczesna: narzędziownik

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
07.11.2018
środa
18:00
wstęp wolny
Dlaczego artystom przestały wystarczać pędzle i farby? Od początków XX wieku słowo "sztuka" zaczęło oznaczać już nie tylko obrazy i rzeźby, ale i fotografię, wideo, czy ogromne, wciągające widza instalacje.
Kiedy artyści i inżynierowie zaczęli ze sobą współpracować? Do czego w muzeum może być potrzebny faks czy telefon? Kiedy fotografia, zamiast służyć reprodukowaniu dzieł sztuki, sama zawisła w galeriach i muzeach? Wykład, poświęcony „nowym” mediom sztuki współczesnej będzie próbą odpowiedzi nie tylko na pytania o chronologię, ale przede wszystkim - powody tych zmian.


Prowadzenie: Martyna Nowicka – historyczka i krytyczka sztuki, kuratorka. Absolwentka teatrologii i historii sztuki w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim, programu CuratorLab na uczelni Konstfack w Sztokholmie, studiowała w Berlinie na Humboldt Universität. Obecnie jest doktorantką Instytutu Historii Sztuki UJ, prowadzi w Krakowie project space "Elementarz dla mieszkańców miast". Jako krytyczka współpracuje między innymi z "Gazetą Wyborczą", "Magazynem Szum", kwartalnikiem „HA!art”.


O mediach sztuki XX i XXI wieku. Wykład z cyklu "Sytuacja się zmieniła".
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję