Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
Szkolenie dla nauczycieli

Szkolenie dla nauczycieli

Szkolenie dla nauczycieli

Dom Jana Matejki

ul. Floriańska 41, 31-019 Kraków
22.05.2015
piątek
14:15 - 18:00
bilety
Nie tylko malarz… O kim/ o czym warto mówić w Domu Jana Matejki? Zapraszamy na szkolenie dla nauczycieli z przedszkoli  i szkół podstawowych.

Postać Jana Matejki nieodłącznie wiąże się z panteonem wielkich Polaków, których życie i działalność stanowi przykład postawy patriotycznej i zajmuje ważne miejsce w programach szkolnych.

Dom malarza to doskonałe miejsce by poszerzyć tę wiedzę o inne, ważne z punktu edukacji szkolnej kwestie. "Jan Matejko, życie i twórczość" to jeden z najczęściej wybieranych przez nauczycieli tematów lekcji muzealnej.

Podczas wspólnego zwiedzania muzeum połączonego z warsztatami postaramy się w twórczy sposób zebrać kompendium informacji dotyczących zarówno twórczości i pracy zawodowej, jak życia codziennego jednego z najbardziej znanych polskich artystów i jego najbliższej rodziny.

Szkolenie skierowane jest do nauczycieli z przedszkoli i szkół podstawowych.

Prowadzenie: Jagoda Gumińska-Oleksy  – absolwentka Instytutu Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, od wielu lat pracuje w Sekcji Edukacji MNK. Projektuje cykle edukacyjne, prowadzi warsztaty i zajęcia skierowane do różnych grup odbiorców, koordynuje program dla dzieci i rodzin. Od wielu lat przygotowuje wydarzenia, zajęcia oraz materiały edukacyjne poświęcone wieloaspektowej twórczości i działalności Jana Matejki.

PROGRAM SZKOLENIA I INFORMACJE ORGANIZACYJNE
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję