Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart kir Calendar Calendar Calendar Logo

Oświeć się w MNK na XV Festiwalu Nauki w Krakowie

Pracownia fotograficzna MNK

Oświeć się w MNK na XV Festiwalu Nauki w Krakowie

LANBOZ

22.05.2015
piątek
wstęp wolny
22 maja w ramach XV edycji Festiwalu Nauki odbywającego się pod hasłem "Oświeć się!" laboratorium LANBOZ zaprasza na prezentacje dotyczące badań i ochrony obiektów zabytkowych.
Nie wszystko złoto co się świeci - Który z władców Polski, Bolesław Chrobry czy Mieszko I, pierwszy bił monetę? To jedno z najważniejszych pytań, jakie wciąż stawiają sobie historycy i archeolodzy w kwestii początków państwa polskiego. Podczas prezentacji można poznać odpowiedź na to pytanie oraz dowiedzieć się o badaniach monet i banknotów prowadzonych przy Europejskim Centrum Numizmatyki Polskiej.

Prewencja konserwatorska - badać by chronić, czyli jak znaleźć "złoty środek" - Dzieła sztuki ulegają z czasem stopniowej degradacji pod wpływem działania różnego rodzaju czynników takich, jak: wilgotność względna, temperatura, zanieczyszczenia, światło. Z drugiej strony udostępnianie społeczeństwu dóbr kultury, wiąże się zawsze z koniecznością eksponowania dzieł sztuki w określonych warunkach środowiskowych. Podczas prezentacji będzie można zapoznać się z metodyką badań degradacji materiałów historycznych oraz sposobach ochrony zbiorów zgodnie z ideą "zielonego muzeum".


Wejścia do laboratorium LANBOZ w godzinach: 10.00, 10.30, 11.00, 11.30, 12.00, 12.30, 13.00, 13.30, 14.00
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję