Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

SZABLONUJ Z WYSPIAŃSKIM

Fot. Mateusz Szczypiński - Pracownia Fotograficzna MNK

SZABLONUJ Z WYSPIAŃSKIM

W sobotę, 30 września, zapraszamy do tworzenia szablonów inspirowanych sztuką Wyspiańskiego!

Każdy, kto odwiedzi nasze szablonowe studio w Sukiennicach, będzie mógł samodzielnie wykonać oraz odbić szablon na podstawie wzorów kwiatowych Stanisława Wyspiańskiego. Wyspiański zaprojektował polichromie i witraże do kościoła Franciszkanów w Krakowie. Przedstawiają one polne kwiaty takie jak maki, słoneczniki, niezapominajki itp., a ponadto symbole żywiołów oraz wzory geometryczne. My, posiłkując się projektami Wyspiańskiego, stworzymy własne, oryginalne szablony, które później będziemy mogli odbić na planszach papieru albo wziąć do domu.

Prowadzenie:

  • Blanka Dudek – artystka, doktorantka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Absolwentka Wydziału Malarstwa oraz studiów podyplomowych w zakresie edukacji plastycznej. Prowadzi zajęcia artystyczne dla dzieci i dorosłych. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem. Bierze udział w licznych wystawach, konkursach i plenerach.
  • Ewelina Krawczyk – absolwentka edukacji artystycznej AJD w Częstochowie. Ukończyła studia podyplomowe z Arteterapii oraz Pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Animator działań artystyczno-pedagogicznych, edukator sztuki, nauczyciel. Na co dzień pracuje w jednym z krakowskich przedszkoli oraz prowadzi warsztaty plastyczne i twórcze dla dzieci w Szkole Rysunku i Malarstwa Onamato. Jej pasją jest ruch i wspinaczka skałkowa.

WAŻNE INFORMACJE:
– do akcji może włączyć się każdy przez cały czas jej trwania (od godz. 11.00 do 14.00)
– warsztaty są otwarte, nie obowiązuje rezerwacja
– wstęp wolny
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję