Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart kir Calendar Calendar Calendar Logo

SZABLONUJ Z WYSPIAŃSKIM

Fot. Mateusz Szczypiński - Pracownia Fotograficzna MNK

SZABLONUJ Z WYSPIAŃSKIM

W sobotę, 30 września, zapraszamy do tworzenia szablonów inspirowanych sztuką Wyspiańskiego!

Każdy, kto odwiedzi nasze szablonowe studio w Sukiennicach, będzie mógł samodzielnie wykonać oraz odbić szablon na podstawie wzorów kwiatowych Stanisława Wyspiańskiego. Wyspiański zaprojektował polichromie i witraże do kościoła Franciszkanów w Krakowie. Przedstawiają one polne kwiaty takie jak maki, słoneczniki, niezapominajki itp., a ponadto symbole żywiołów oraz wzory geometryczne. My, posiłkując się projektami Wyspiańskiego, stworzymy własne, oryginalne szablony, które później będziemy mogli odbić na planszach papieru albo wziąć do domu.

Prowadzenie:

  • Blanka Dudek – artystka, doktorantka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Absolwentka Wydziału Malarstwa oraz studiów podyplomowych w zakresie edukacji plastycznej. Prowadzi zajęcia artystyczne dla dzieci i dorosłych. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem. Bierze udział w licznych wystawach, konkursach i plenerach.
  • Ewelina Krawczyk – absolwentka edukacji artystycznej AJD w Częstochowie. Ukończyła studia podyplomowe z Arteterapii oraz Pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Animator działań artystyczno-pedagogicznych, edukator sztuki, nauczyciel. Na co dzień pracuje w jednym z krakowskich przedszkoli oraz prowadzi warsztaty plastyczne i twórcze dla dzieci w Szkole Rysunku i Malarstwa Onamato. Jej pasją jest ruch i wspinaczka skałkowa.

WAŻNE INFORMACJE:
– do akcji może włączyć się każdy przez cały czas jej trwania (od godz. 11.00 do 14.00)
– warsztaty są otwarte, nie obowiązuje rezerwacja
– wstęp wolny
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję