Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Spotkania z grafiką artystyczną

fot. Jacek Złoczowski - pracownia fotograficzna MNK

Spotkania z grafiką artystyczną

06.10.2015
wtorek
bilety
Cykl warsztatów artystycznych dla osób dorosłych. Podczas spotkań uczestnicy poznają kluczowe dla sztuk graficznych pojęcia oraz zdobędą umiejętność rozróżnienia tradycyjnych technik graficznych.
Warsztaty towarzyszą wystawie "Grafika francuska od impresjonizmu do art nouveau".

Na proces tworzenia obrazu graficznego składa się m.in. wybór i przygotowanie materiałów, komponowanie i kształtowanie matrycy, następnie przygotowywanie do druku, będącego efektem końcowym pracy. Na każdym etapie grafik ma możliwość zmiany decyzji i manualnej transformacji obrazu.

Efektem pracy manualnej powinna być edycja jednakowych odbitek, jednak podczas proponowanych przez nas spotkań, wykorzystane zostaną także stosowane często współcześnie zabawy i eksperymenty twórcze. Dzięki samodzielnie wykonanym, pod okiem instruktorów, unikalnym odbitkom uczestnicy będą mieli możliwość zgłębić podstawy warsztatu artystycznego grafika.

Spotkania odbywają się we wtorki w godz. 17.30 – 20.00 w Kamienicy Szołayskich.
 1. 6.10.2015
  Pieczątki i druk wypukły – wprowadzenie w pojęcie matrycy graficznej, tworzenia edycji

 2. 13.10.2015
  Ex libris – tworzenie własnego projektu, znaczenie symbolu w grafice, synteza obrazu

 3.  20.10.2015
  Tekturoryt – budowanie kompozycji z modułów, skalowanie obrazu; działania manualne a format wydruku; cechy druku wklęsłego

 4.  10.11.2015
  Wprowadzenie do litografii – czułość kamienia, podstawy druku płaskiego

 5.  17.11.2015
  Mokulito – litografia japońska, druk płaski barwny

 6. 24.11.2015
  Barwne druki komercyjne. Praca na warstwach, podział obrazu bazowego. Warsztaty podsumowujące połączone z przeglądem prac.


Prowadzący: 

Anna Dyga - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, dyplom w Pracowni Intermediów i Technik Cyfrowych pod kier. dr hab. D. Gajewskiego oraz Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Litografii prof. J. Zaborskiego. Zajmuje się grafiką, malarstwem, działaniami intermedialnymi, teorią sztuki oraz edukacją artystyczną. W latach 2010-13 asystent w Katedrze Grafiki Artystycznej i Rysunku na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, od 2008 r. pracownik dydaktyczny - instruktor autorskich warsztatów artystycznych - Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki w Krakowie. Uczestniczka wystaw indywidualnych i zbiorowych m.in. Autorenexemplare (Norymberga), Grand Prix Młodej Grafiki Polskiej - Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie, Oblicza Wolności. Grafika polska XX i XXI wieku -Międzynarodowe Centrum Sztuk Graficznych w Krakowie. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą..

Justyna Mazur - litografka, w roku 2011 ukończyła Wydział Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego, kierunek Edukacja Artystyczna w zakresie Sztuk Plastycznych- dyplom w pracowni prof. Jacka Zaborskiego. Od 2011 roku współtworzy Duet artystyczny z Justyną Sławik. Zawodowo zajmuje się edukacją artystyczną dzieci w Śródmiejskim Ośrodku Kultury i Muzeum Etnograficznym, oraz edukacją artystyczną dorosłych na Wydziale Sztuki UP w Krakowie. Rozpoczęła współpracę z Uniwersytetem Dzieci w Krakowie, jako koordynatorka programu Tematy dla dzieci w wieku:10-11 lat


Koszt warsztatów:  200 zł

Rezerwacja: Centrum Informacji i Rezerwacji Muzeum Narodowego w Krakowie, od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00–15.00 pod numerem telefonu +48 12 433 54 44 lub pod adresem: rezerwacja@mnk.pl.

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję