Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Tropem artystycznych sekretów

fot. Mirosław Żak - pracownia fotograficzna MNK

Tropem artystycznych sekretów

MNK Matejko

ul. Floriańska 41, 31-019 Kraków
04.10.2015
niedziela
11:00 - 14:00
bilety
Zapraszamy dzieci do wspólnej zabawy. Co tym razem zmalował Jan Matejko? Czyje oczy śledzą nas z ponad stuletnich obrazów? Jakie lekarstwo mógłby zażyć Stańczyk, a jakiego powinna unikać królowa Bona?

Dlaczego Kasztelanka ma cztery rogi i to w dodatku białe? Sporo tych zagadek! Tylko Ty możesz nam pomóc znaleźć prawidłowe odpowiedzi i uporządkować informacje. Niewyraźne tropy i tajemnicze poszlaki prowadzą na Floriańską. Zabierz ze sobą lupę detektywa i pomóż nam zapanować nad tym naprawdę artystycznym bałaganem!

Wstęp: 15 zł od dziecka (dla opiekuna wstęp bezpłatny).
Bilet rodzinny: 30 zł (maks. 3 dzieci, dla opiekuna wstęp bezpłatny). Honorujemy zniżki wynikające z Karty Dużej Rodziny.

Prowadzenie: Katarzyna Maziarz, Joanna Roterman

Katarzyna Maziarz – absolwentka Filologii Polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, oligofrenopedagog, animator, edukator muzealny. Miłośniczka Młodej Polski, twórczości Stanisława Wyspiańskiego, postaci i kolekcji Feliksa "Mangghi" Jasieńskiego oraz brudzących się w muzeum dzieci.
Joanna Roterman – studentka historii na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studiów podyplomowych z pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Interesuje się sztuką, kulturą i historią dwudziestolecia międzywojennego. Współpracowała również z Działem Oświatowym Zamku Królewskiego na Wawelu. Jej pasją są podróże po świecie oraz wędrówki po górach.

Konik Muzealny to warsztaty odbywające się w niedziele w kilku oddziałach Muzeum Narodowego w Krakowie. Uczestnicy mają okazję odkrywać tajemnice muzealnych galerii, ucząc się i bawiąc równocześnie, gdyż formuła zajęć przypomina nieco grę terenową. 

ZOBACZ POZOSTAŁE WARSZTATY Z CYKLU
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję