Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart kir Calendar Calendar Calendar Logo

Rafael, Leonardo i Rembrandt w oczach księżnej Izabeli Czartoryskiej

Rafael, Leonardo i Rembrandt w oczach księżnej Izabeli Czartoryskiej

Muzeum Książąt Czartoryskich

ul. Pijarska 15, 31-015 Kraków
16.12.2015
środa
18:00
wstęp wolny
Na spotkaniu zaprezentowane zostaną poglądy Izabeli Czartoryskiej na najcenniejsze dzieła sztuki w jej puławskiej kolekcji - obrazy Rafaela, Leonarda da Vinci i Rembrandta.

Lekturze różnych tekstów z kilku katalogów Domu Gotyckiego w wykonaniu Anny Polony - aktorki Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, towarzyszyć będą komentarze kustoszy odnoszące się m.in. do znajomości malarstwa europejskiego w Polsce na przełomie XVIII i XIX wieku i kształtowania się języka, którym dzieła malarskie powinny być opisywane i omawiane. Będzie można zobaczyć katalogi Domu Gotyckiego i ryciny według obrazów Leonarda, Rafaela i Rembrandta, a także rycina Rembrandta "Krajobraz z trzema drzewami", która trafiła do zbiorów Czartoryskich w późniejszych czasach. Spotkanie wzbogaci muzyka.

Prowadzenie:
Dorota Dec – starszy kustosz w Dziale Malarstwa Europejskiego MNK
Janusz Wałek – kustosz, wieloletni kierownik Działu Malarstwa Europejskiego MNK
Janusz Nowak – starszy kustosz dyplomowany w Dziale Biblioteka Książąt Czartoryskich

Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu "Tajemnice katalogu Domu Gotyckiego w Puławach" prezentującego obiekty opisane w katalogach muzeum puławskiego (Świątynia Sybilli i Dom Gotycki).

Cykl realizowany we współpracy Fundacji XX. Czartoryskich w Krakowie i Muzeum Narodowego w Krakowie.
Fundacja Książąt Czartoryskich

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję