Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
Rafael, Leonardo i Rembrandt w oczach księżnej Izabeli Czartoryskiej

Rafael, Leonardo i Rembrandt w oczach księżnej Izabeli Czartoryskiej

Rafael, Leonardo i Rembrandt w oczach księżnej Izabeli Czartoryskiej

Muzeum Książąt Czartoryskich

ul. Pijarska 15, 31-015 Kraków
16.12.2015
środa
18:00
wstęp wolny
Na spotkaniu zaprezentowane zostaną poglądy Izabeli Czartoryskiej na najcenniejsze dzieła sztuki w jej puławskiej kolekcji - obrazy Rafaela, Leonarda da Vinci i Rembrandta.

Lekturze różnych tekstów z kilku katalogów Domu Gotyckiego w wykonaniu Anny Polony - aktorki Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, towarzyszyć będą komentarze kustoszy odnoszące się m.in. do znajomości malarstwa europejskiego w Polsce na przełomie XVIII i XIX wieku i kształtowania się języka, którym dzieła malarskie powinny być opisywane i omawiane. Będzie można zobaczyć katalogi Domu Gotyckiego i ryciny według obrazów Leonarda, Rafaela i Rembrandta, a także rycina Rembrandta "Krajobraz z trzema drzewami", która trafiła do zbiorów Czartoryskich w późniejszych czasach. Spotkanie wzbogaci muzyka.

Prowadzenie:
Dorota Dec – starszy kustosz w Dziale Malarstwa Europejskiego MNK
Janusz Wałek – kustosz, wieloletni kierownik Działu Malarstwa Europejskiego MNK
Janusz Nowak – starszy kustosz dyplomowany w Dziale Biblioteka Książąt Czartoryskich

Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu "Tajemnice katalogu Domu Gotyckiego w Puławach" prezentującego obiekty opisane w katalogach muzeum puławskiego (Świątynia Sybilli i Dom Gotycki).

Cykl realizowany we współpracy Fundacji XX. Czartoryskich w Krakowie i Muzeum Narodowego w Krakowie.
Fundacja Książąt Czartoryskich

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję