Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Punkty na mapie świata - śladami Czapskiego

fot. Mirek Żak, pracownia fotograficzna MNK

Punkty na mapie świata - śladami Czapskiego

MNK Czapscy

ul. Piłsudskiego 12, 31-109 Kraków
07.01.2017
sobota
10:30
bilety
Porozmawiamy o malarstwie, o wspomnieniach i o tym, jak twórczość artystyczna i literacka może się przenikać i uzupełniać.

Tym razem zajęcia odbędą się w jednej z najnowszych części Muzeum Narodowego w Krakowie - w Pawilonie Józefa Czapskiego. Nasza mapa zostanie uzupełniona o kolejne obszary - śladami młodych artystów z Komitetu Paryskiego udamy się wprost do Paryża. Co rozpalało ich wyobraźnię w tych latach? Jaką lekcję wynieśli ze studiów nad dawnym malarstwem i spotkania z najnowszymi tendencjami w sztuce europejskiej? Jak to się stało, że niektórzy z nich po wojnie osiedli na stałe w stolicy Francji? Porozmawiamy o malarstwie, o wspomnieniach i o tym, jak twórczość artystyczna i literacka może się przenikać i uzupełniać. Zastanowimy się też nad tym, jak dziś tworzyć nietypowe dzienniki, z użyciem różnych materiałów.

Prowadzenie: Anna Pichura - artystka wizualna, pedagog, studentka Środowiskowych Studiów Doktoranckich na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Organizatorka wystaw i wydarzeń artystycznych. Interesuje się sztuką współczesną, z naciskiem na działania w przestrzeni publicznej, wideo, performance i malarstwo.

  • Wstęp: 20 zł -  jednorazowy udział w warsztatach, 80 zł - karnet za cały cykl zajęć
  • Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc: rezerwacja@mnk.pl  (czynne w dni powszednie w godz 9.00 - 15.00)

Punkty na mapie świata
to seria spotkań z cyklu "10+ Sztuka" (dla dzieci w wieku 10 -13 lat) poświęcona podróżom artystów i śladom, jakie te podróże pozostawiły w ich twórczości. W ramach czterech spotkań warsztatowych odwiedzimy galerie i wystawy poświęcone kilku szczególnym przedstawicielom polskiej kultury i sztuki. I choć wszyscy oni związani byli z Krakowem, to jednak tym razem staną się naszymi przewodnikami do miejsc bardzo odległych. Będziemy wędrować śladem artystycznych wspomnień i opowieści, a pomoże nam wspólnie konstruowana mapa niezwykłych miejsc, których historia przeplata się z historią eksponatów prezentowanych w Muzeum Narodowym w Krakowie.


ZOBACZ POZOSTAŁE SPOTKANIA Z CYKLU 10+ SZTUKAKontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję