Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Zaklęte w kamieniu

fot. Pracownia fotograficzna MNK, Xawery Dunikowski, Madonna, około 1910-1911, brąz

Zaklęte w kamieniu

MNK Szołayscy

pl. Szczepański 9, 31-011 Kraków
08.01.2017
niedziela
11:00
bilety
Razem z Konikiem Muzealnym na wystawie "Rodin/Dunikowski. Kobieta w polu widzenia"  poznamy sekrety rzeźbiarzy.

Na początku jest kamień. Ciężki, zimny i twardy. Wprawne oko i czuła dłoń odkrywa jednak, że w bryle kamienia kryje się forma. Wydobywa ją. Wykuwa, wygładza i nagle z kamienia rodzi się postać. Czy to magia? Nie, to sztuka! Ale i bardzo ciężka praca. Jeśli chcesz poznać sekrety wybitnych rzeźbiarzy i dowiedzieć się, jak udawało im się wyczarować rzeczy i ludzi z kamienia, odwiedź nas koniecznie!

Spotkanie ma charakter otwarty - uczestnicy mogą w każdej chwili włączyć się do zabawy lub zakończyć ją w dowolnym momencie. 
Rozpoczynamy o godz. 11.00. Uczestnicy mogą dołączyć w każdej chwili do godziny 13.00. Warsztaty kończą się o 14.00.

Wstęp: 15 zł od dziecka (dla opiekuna wstęp bezpłatny). Bilet rodzinny: 30 zł (maks. 3 dzieci, dla opiekuna wstęp bezpłatny). Honorujemy zniżki wynikające z Karty Dużej Rodziny.

Prowadzenie:
Weronika Moskwa - studentka historii sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego, edukator muzealny. Pasjonuje się sztuką XIX wieku w każdym wydaniu. Entuzjazm dla pracy twórczej z dziećmi i młodzieżą wyraża także w fotografii.
Agnieszka Bajorska - studentka kulturoznawstwa Akademii Ignatianum w Krakowie, animatorka kultury z przygotowaniem pedagogicznym oraz animatorka zabaw dziecięcych. Miłośniczka kultury ludowej, lubiąca brudzić się gliną. Energię do życia czerpie z przebywania wśród dzieci, a doświadczenie w pracy z najmłodszymi odbiorcami kultury zdobywała podczas współpracy z różnymi domami kultury i klubami dla dzieci oraz Akademią Dziecięcą Ignatianum.

KONIK MUZEALNY - to cykl warsztatów weekendowych odbywających się w kilku oddziałach MNK. Uczestnicy mają okazję odkrywać tajemnice muzealnych galerii, ucząc się i bawiąc równocześnie, gdyż formuła zajęć przypomina nieco grę terenową.

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję