Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
Potęga imperium

Potęga imperium

Potęga imperium

Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
20.09.2015
niedziela
12:00
bilety
NA BLOGU: Urok Orientu z krakowskiego kościoła

NA BLOGU: Urok Orientu z krakowskiego kościoła

Mehmed II, Sulejman Wspaniały, Karol V, Ferdynand I -  historię tych potężnych władców poznamy podczas oprowadzania tematycznego po wystawie "Ottomania".
Potęgę imperium budowali jego wielcy władcy. Sułtan Mehmed II zdobył Konstantynopol i uczynił to miasto stolicą swego królestwa. Za czasów panowania jednego z jego następców, Sulejmana Wspaniałego Imperium Osmańskiego osiągnęło szczyt swojej potęgi. Potężny władca zreformował Państwo oraz wpłynął znacząco na rozwój jego kultury. Choć wydawał się nie do pokonania, na jego drodze stanął groźny przeciwnik, król hiszpański Karol V Habsburg pokonując Turków w bitwie pod Tunisem. Jego brat i następca, Ferdynand I kontynuując walkę z potężnym imperium pod panowaniem Sułtana, zmusił jego poddanych do odstąpienia od oblężenia Wiednia. 

Historię potężnych władców ówczesnej Europy oraz ich dążenia geopolityczne poznamy podczas spotkania na wystawie "Ottomania. Osmański Orient w sztuce renesansu".

Prowadzenie: Joanna Świtała

Oprowadzanie odbędzie się o godz. 12.00 oraz o 14.00.

Wstęp w ramach biletu wstępu na wystawę.


NA BLOGU: Urok Orientu z krakowskiego kościoła

NA BLOGU: Urok Orientu z krakowskiego kościoła

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję