Zakopiański świat pana Karola
Poznaj artystów, dla których sztuka podhalańska stała się ważnym źródłem inspiracji. Odwiedź dawną Szkołę Przemysłu Drzewnego i zaprzyjaźnij się z jej nauczycielami oraz uczniami.
Zobacz, co zainteresowało Karola Szymanowskiego w Muzeum Tatrzańskim. Dowiedz się, dlaczego artyści – tacy jak Stanisław Ignacy Witkiewicz – bywali w Zakopanem. Drzeworyty, obrazy na szkle i muzyka wypełnią "Atmę". Dzięki nim poznasz sposób, w jaki tradycje podhalańskie wpisały się w historię sztuki XX wieku.
Prowadzenie:
- Klaudia Pazdan – antropolog kultury, edukator muzealny. Od 2009 roku współpracuje z MNK oraz innymi instytucjami kultury, takimi jak Muzeum Etnograficzne, Międzynarodowe Centrum Kultury, Bunkier Sztuki oraz Centrum Edukacji i Profilaktyki Społecznej "Parasol". Miłośniczka podróży w czasie i przestrzeni.
- Krzysztof Marchlak – artysta, edukator, grafik komputerowy, doktorant Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie; współpracował m.in. z Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK, Muzeum Etnograficznym im. Seweryna Udzieli w Krakowie, Międzynarodowym Centrum Kultury oraz Peggy Guggenheim Collection w Wenecji, Lwowską Fundacją "TORBA" czy Centrum Inicjatyw Kulturalno-Artystycznych na Ukrainie.
ZOBACZ POZOSTAŁE WARSZTATY W CYKLU