Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Piękne czy praktyczne?

Piękne czy praktyczne?

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
18.02.2017
sobota
10:30 - 12:15
bilety
Warsztaty poświęcone dawnym strojom. Ile osób pracowało nad jedną suknią? Ile godzin trwało zrobienie kolczugi? Ile ważyła suknia, a ile zbroja? Co decydowało o ostatecznym wyglądzie ubrań przechowywanych dziś w Muzeum Narodowym – względy praktyczne czy estetyka?

W trakcie warsztatów plastycznych uczestnicy i uczestniczki w 2 lub 3 osobowych grupach będą tworzyć fantastyczne zbroje i suknie z różnych materiałów (papiery, skrawki tkanin, folie aluminiowe, taśmy). Cel – stworzyć ubiór piękny, niezwykły i absolutnie niepraktyczny!

Miejsce: Gmach Główny / Galeria Rzemiosła Artystycznego

Prowadzenie: Anna Pichura i Agnieszka Fluder

"O gustach się nie dyskutuje? Na styku sztuki, mody i designu" to seria spotkań z cyklu "10+ Sztuka" (dla dzieci w wieku 10 -13 lat)

Co nam się podoba i dlaczego? Jak sposób, w jaki ludzie patrzą na swoje otoczenie, przekłada się na przedmioty, które wytwarzają? Czy z japońskiego wachlarza da się odczytać jaką filozofią kierował się jego twórca? Czego o marzeniach i ambicjach dawnych mieszkańców Polski dowiadujemy się, przyglądając się sukniom i żupanom? W trakcie warsztatów z cyklu 10 + skupimy się na strojach i wytworach rzemiosła artystycznego.

Anna Pichura – artystka wizualna, pedagożka, studentka Środowiskowych Studiów Doktoranckich na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Organizatorka wystaw i wydarzeń artystycznych. Interesuje się sztuką współczesną, z naciskiem na działania w przestrzeni publicznej, wideo, performance i malarstwo.

Agnieszka Fluder – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa w Pracowni Interdyscyplinarnej. Zajmuje się wideo, multimediami i działaniami w przestrzeni. Prowadzi zajęcia edukacyjne, tworzy, projektuje. Interesuje się łączeniem ruchu i dźwięku z działaniami plastycznymi, lubi odkrywać świat różnymi zmysłami równocześnie.

ZOBACZ POZOSTAŁE SPOTKANIA Z CYKLU 10+ SZTUKA
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję