Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Ogród Mehoffera - Tajemniczy ogród

Ogród Mehoffera - Tajemniczy ogród

MNK Mehoffer

ul. Krupnicza 26, 31-123 Kraków
12.07.2020
niedziela
11:00 - 16:00

Zapraszamy do udziału w spotkaniach, które będą okazją do odpoczynku, oderwania oczu od ekranu komputera czy telefonu i kontaktu z naturą i sztuką. Miejscem spotkań staną się ogrody i place przy naszych muzealnych oddziałach. Nie każdy wie, że w centrum Starego Miasta, za fasadami pałacyków i kamienic kryją się zielone enklawy. Chcemy się nimi dzielić z naszymi gośćmi, również tymi którzy nie są stałymi bywalcami muzeum.

Szczególnie zapraszamy w wybrane wakacyjne niedziele. Po co? Aby odkryć Kraków na nowo, pobyć w pięknym i ciekawym miejscu, podzielić się tym co lubimy, możemy i chcemy dać sobie nawzajem.

 

  • Formuła spotkań: warsztaty otwarte, na świeżym powietrzu.

  • Rezerwacja nie jest konieczna. W przypadku dużego zainteresowania jako organizatorzy zastrzegamy sobie prawo do przebywania na warsztatach określonej liczby osób. Liczba osób i forma działań zgodna z aktualnymi zasadami bezpieczeństwa i wytycznymi sanepidu obowiązującymi w MNK. W razie niepogody warsztaty mogą zostać odwołane lub przeniesione na inny termin (ewentualnie przeprowadzone w innej formule przeniesione do wnętrz).

  • Udział: bezpłatny

  • Prowadzenie: pracownicy Działu Edukacji MNK

Cieniste alejki, śpiew ptaków, przyjemny chłód i barwy cieszące oko – czyli wszystko to, co składa się na idealną lipcową niedzielę. Zapraszamy na letni odpoczynek do ogrodu Józefa Mehoffera!

Przyjrzyjmy się w skupieniu kwiatom, liściom, drzewom – tym rosnącym w ogrodzie i tym namalowanym. Spróbujmy własnej ekspresji – rysujmy, malujmy, lub po prostu zastanówmy się w ciszy nad tym, co widzimy.

Zainspirowani znajdującym się na piętrze Domu Mehoffera pokojem japońskim i zgromadzonymi w nim drzeworytami, wykonajmy słynne żurawie origami, które ożywią drzewa wokół nas. Legenda głosi, że tego, kto zrobi 1000 żurawi, czeka wyjątkowe szczęście – wspólnymi siłami zbliżmy się do tej liczby!

Wejdź w przyrodę. Pracownia plenerowa w ogrodzie Mehoffera

Prowadzenie: Joanna Zaguła, Anna Grzelak


Ożywianie drzew - warsztaty origami.

Prowadzenie: Joanna Kołek, Izabela Stawarz


Ćwiczenia z patrzenia - instrukcja z zadaniami do samodzielnego wykonania

Słowa kluczowe: ogród, spotkanie, edukacja
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję