Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Od plamy do ściany

fot. Jacek Złoczowski, Pracownia fotograficzna MNK

Od plamy do ściany

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
08.07.2016
piątek
12:30
bilety
Na warsztatach dzieci wykonają dzieło, w którym kolory będą się zmieniać w zależności od światła.

Pędzel, farba, płótno i… już? Czy to wystarczy, by powstał obraz? Czy przypadkiem obok akcesoriów i talentu nie przydadzą nam się znajomość metod i umiejętność wnikliwej obserwacji? Jak malują impresjoniści, a jak ekspresjoniści? Co to jest puentylizm? Czy kolory łączą się tylko na palecie? Co zrobić, żeby czerwień na obrazie stała się jeszcze bardziej czerwona? Czym jest gama kolorystyczna obrazu? Na te oraz inne pytania znajdziecie odpowiedzi na tych zajęciach. Dzięki eksperymentom przekonacie się, jak światło wpływa na kolor, czy biel może być ciepła albo zimna, czy czarny jest kolorem malarzy. 

Miejsce: Galeria Sztuki Polskiej XX wieku 

Prowadzenie: Anna Pomykalska-Marczuk – absolwentka Wychowania Plastycznego w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie. Od 2001 roku jest członkiem ZPAP (Związku Polskich Artystów Plastyków). Prowadzi zajęcia skierowane do dzieci, jak i do osób niewidomych czy niepełnosprawnych intelektualnie. Zajmuje się także malarstwem, fotografią, jej prace biorą udział w krajowych i zagranicznych wystawach.

Szczególnie zapraszamy dzieci w wieku 4–7 lat. W przypadku młodszych dzieci obecność i pomoc rodziców bądź dorosłych opiekunów jest mile widziana.

Zajęcia trwają półtorej godziny: od 12.30 do 14.00

Cena: 5 zł 
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejszą rezerwację: rezerwacja@mnk.pl, tel. 12 43 35 444.

Letnie zajęcia dla dzieci pod hasłem "PoSZTUKIwacze muzealnych skarbów" to wspaniały sposób na spędzanie wakacji.


ZOBACZ POZOSTAŁE WARSZTATY

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję