Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart kir Calendar Calendar Calendar Logo

Kraków mój dom - nagroda dla Pawilonu Józefa Czapskiego

fot. Mirosław Żak - Pracownia Fotograficzna MNK

Kraków mój dom - nagroda dla Pawilonu Józefa Czapskiego

Pawilon Józefa Czapskiego

ul. Piłsudskiego 12, 31-109 Kraków
08.07.2016
piątek
Pawilon Józefa Czapskiego otrzymał nagrodę w plebiscycie "Kraków mój dom" w kategorii "Architektura użyteczności społecznej 2016".
Ogłoszenie wyników tegorocznej, już 10. edycji konkursu, odbyło się 30 czerwca.

Konkurs, organizowany przez  redakcję "Dziennika Polskiego" oraz  krakowski magistrat, docenia dobrą najnowszą  architekturę Krakowa i prezentuje obiekty, które można stawiać za wzór.

Laureaci zostali wybrani głosami  czytelników „Dziennika Polskiego”  i decyzją kapituły konkursu.

- Cieszę się bardzo z tego wyróżnienia. Ale jeszcze ważniejsze jest dla mnie to, że miejsce, które powstało, jest tak żywe. Wielokrotnie byłam w tym obiekcie już po otwarciu. Jest on zawsze pełen ludzi - podkreślała architekt Danuta Fredowicz z pracowni Esal z Sosnowca.

Pawilon Józefa Czapskiego to najnowszy, a jednocześnie najmniejszy budynek wchodzący w skład kompleksu Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego Muzeum Narodowego w Krakowie. Został otwarty 22 kwietnia 2016 roku.

Usytuowany na tyłach dawnego ogrodu przylegającego do Kamienicy Łozińskich, poświęcony został wnukowi twórcy najcenniejszej kolekcji numizmatycznej w Polsce - wybitnemu polskiemu intelektualiście, pisarzowi, malarzowi i krytykowi.

Więcej o Pawilonie Józefa Czapskiego

Zobacz także: 


Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję