Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Kraków mój dom - nagroda dla Pawilonu Józefa Czapskiego

fot. Mirosław Żak - Pracownia Fotograficzna MNK

Kraków mój dom - nagroda dla Pawilonu Józefa Czapskiego

MNK Czapscy

ul. Piłsudskiego 12, 31-109 Kraków
08.07.2016
piątek
Pawilon Józefa Czapskiego otrzymał nagrodę w plebiscycie "Kraków mój dom" w kategorii "Architektura użyteczności społecznej 2016".
Ogłoszenie wyników tegorocznej, już 10. edycji konkursu, odbyło się 30 czerwca.

Konkurs, organizowany przez  redakcję "Dziennika Polskiego" oraz  krakowski magistrat, docenia dobrą najnowszą  architekturę Krakowa i prezentuje obiekty, które można stawiać za wzór.

Laureaci zostali wybrani głosami  czytelników „Dziennika Polskiego”  i decyzją kapituły konkursu.

- Cieszę się bardzo z tego wyróżnienia. Ale jeszcze ważniejsze jest dla mnie to, że miejsce, które powstało, jest tak żywe. Wielokrotnie byłam w tym obiekcie już po otwarciu. Jest on zawsze pełen ludzi - podkreślała architekt Danuta Fredowicz z pracowni Esal z Sosnowca.

Pawilon Józefa Czapskiego to najnowszy, a jednocześnie najmniejszy budynek wchodzący w skład kompleksu Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego Muzeum Narodowego w Krakowie. Został otwarty 22 kwietnia 2016 roku.

Usytuowany na tyłach dawnego ogrodu przylegającego do Kamienicy Łozińskich, poświęcony został wnukowi twórcy najcenniejszej kolekcji numizmatycznej w Polsce - wybitnemu polskiemu intelektualiście, pisarzowi, malarzowi i krytykowi.

Więcej o Pawilonie Józefa Czapskiego

Zobacz także: