Od kamieni do przestrzeni
Czy rzeźba to zawsze twardy kamień, mocne drewno lub chłodny metal? Czy rzeźba może być lekka, kolorowa i miękka? Podczas warsztatów przyglądniemy się dziełom znakomitych rzeźbiarzy żyjących na początku XX wieku – Augusta Rodina i Xawerego Dunikowskiego i poznamy prace współczesne, stworzone z bardzo nietypowych materiałów. Wspólnie zastanowimy się nad wyraźnymi różnicami i poszukamy ukrytych podobieństw. Potem, gdy już zrozumiemy, że dla rzeźby najważniejsza jest forma i przestrzeń, stworzymy własne dzieła. Równocześnie z warsztatami dla dzieci odbędą się zajęcia dla dorosłych, do udziału w których zapraszamy rodziców i opiekunów dzieci. Spotkanie zakończy wzajemne oglądanie prac.
Prowadzenie:
- Bartosz Węgrzyn - w 2009 roku ukończył z wyróżnieniem Wydział Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, pod okiem prof. Józefa Murzyna. Obecnie pracuje jako asystent prof. Andrzeja Zwolaka w Pracowni II Rysunku na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Stypendysta Chinese Scholarship Council oraz Socrates Erasmus. Autor licznych wystaw w kraju jaki za granicą.
- Natalia Kopytko - absolwentka Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Doktorantka Wydziału Sztuki UP w Krakowie. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu "Młoda Polska". Pracuje w rożnych mediach - ceramice, plastiku, tkaninie, tworzy krótkie filmy eksperymentalne. Głównym tematem w jej poszukiwaniach twórczych jest popkultura. Wraz z Marcinem Sipiorą współtworzy pracownię ceramiki Diploo Studio.
Informacje dodatkowe:
- Preferowany wiek dzieci: 6-9 lat;
- Cena: 10 zł od każdego uczestnika;
- UWAGA - Liczba miejsc ograniczona, konieczna rezerwacja: rezerwacja@mnk.pl lub tel. 12 433 54 44 (czynne w godz. 9:00–15:00 w dni powszednie)
- Dokonując rezerwacji proszę podać tytuł warsztatu, imię, nazwisko dziecka (+ wiek) i pamiętać o udziale osoby dorosłej - np. Jaś Kowalski (8 lat) i tata Franciszek Kowalski