Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Nie tylko marmur i dłuto

Nie tylko marmur i dłuto

MNK Szołayscy

pl. Szczepański 9, 31-011 Kraków
06.11.2016
niedziela
12:00
bilety
Podczas spotkania przyjrzymy się rzeźbom Rodina i Dunikowskiego w nieco inny, niż podczas klasycznego oprowadzania, sposób.
Będziemy mówić o tym w jaki sposób artyści osiągnęli efekt, który dziś podziwiają kolejne pokolenia wielbicieli sztuki. Porozmawiamy o warsztacie rzeźbiarskim, doborze i właściwościach materiałów oraz o nie zawsze znanych narzędziach i technikach. Dowiemy się jakie możliwości i ograniczenia wiążą się z konkretnym materiałem i czy glina oraz gips mogą pełnić równie ważną funkcję co marmur.

Prowadzenie: Natalia Kopytko - absolwentka Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Doktorantka Wydziału Sztuki UP w Krakowie. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu "Młoda Polska".
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję