Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
O kolorystyce w twórczości Olgi Boznańskiej

O kolorystyce w twórczości Olgi Boznańskiej

O kolorystyce w twórczości Olgi Boznańskiej

Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
07.12.2014
niedziela
12:00 - 13:00
bilety
Zapraszamy na niedzielne oprowadzanie tematyczne po wystawie Olgi Boznańskiej, podczas którego poznamy tajniki palety barwnej używanej przez malarkę.
Paleta barwna w twórczości Olgi Boznańskiej kształtowała się w dużej mierze pod wpływem wyrafinowanego malarstwa angielskiego impresjonisty Jamesa McNeilla Whistlera czy swobodnego stylu Eduarda Maneta. Styl studiującej w Monachium i Paryżu artystki stopniowo ewoluował, pokonując kolejne gamy barwne od zawężonych do ciemnych tonów aż do delikatnych, impresjonizujących refleksów pastelowych barw. To jedynie kilka kolorów z jej bogatej twórczości. Całą paletę poznamy podczas spotkania na wystawie.

Oprowadzanie tematyczne odbędzie się o godz. 12.00 oraz o 14.00.

Prowadzenia: 
Joanna Świtała - historyk sztuki, licencjonowany przewodnik po Krakowie, pilot wycieczek krajowych i zagranicznych, wychowawca kolonijny, animatorka czasu wolnego. Współpracuje z Muzeum Narodowym w Krakowie. Oprowadza turystów po wystawach stałych i czasowych wszystkich oddziałów MNK oraz prowadzi zajęcia i warsztaty edukacyjne dla wszystkich grup wiekowych w języku polskim i angielskim. W ramach współpracy z biurami podróży oprowadza turystów po Krakowie, a także pilotuje obozy młodzieżowe oraz grupy zorganizowane do różnych krajów Europy. Prowadzi również okolicznościowe wykłady z zakresu turystyki i szeroko pojętej kultury dla instytucji finansowych i kulturalnych. Uczestniczy w europejskich projektach dla młodych w ramach programu Erasmus +.

Mecenas wystawy

Dofinansowanie wystawy

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję