Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
Podróż po artystycznej Europie końca wieku

Podróż po artystycznej Europie końca wieku

Podróż po artystycznej Europie końca wieku

Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
06.12.2014
sobota
16:00
bilety
Śladami Olgi Boznańskiej wybierzemy się w podróż w czasie i przestrzeni po artystycznych ośrodkach dziewiętnastowiecznej Europy.

Warsztaty (dla dorosłych) poświęcone będą najważniejszym miastom, z którymi związana była Olga Boznańska. Przyjrzymy się miejscom, które wpłynęły na twórczość tej artystki. Odwiedzimy salony, galerie, bulwary i inne miejsca, które u schyłku XIX wieku przyciągały artystów z różnych stron świata. 

Zajęcia mają formę otwartą, przejście przez przygotowaną ścieżkę potrwa ok. 2 godziny.

Miejsce: wystawa "Olga Boznańska", Sala Wystaw Zmiennych, parter Gmachu Głównego MNK.

Prowadzący: Krzysztof Marchlak - doktorant ASP w Krakowie pod kierunkiem prof. Zbigniewa Bajka. Tytuł magistra sztuki otrzymał na tej samej uczelni w 2012 roku w pracowni prof. Adama Brinckena. Swoje obrazy wystawiał m.in. W Narodowej Galerii Sztuki we Lwowie, Galerii Impresja w Zabrzu, Galerii Industra w Brnie. Współpracował z Peggy Guggenheim Collection w Wenecji, oraz Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK. Uczestnik działań edukacyjno-warsztatowych projektu Dramat Wolności w Areszcie Śledczym w Krakowie. Tworzy przede wszystkim abstrakcyjne obiekty-obrazy pokrewne malarstwu materii. Zajmuje się również instalacją, rysunkiem i grafiką.

Klaudia Pazdan- antropolog kultury, edukator muzealny. Od 2009 roku współpracuje z MNK oraz innymi instytucjami kultury. Ma zamiłowanie do podróży  w czasie i przestrzeni.

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję