Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

NiezaPOMNIK

Źródło: Wikimedia, ZWGallery, Pomnik Jana Matejki

NiezaPOMNIK

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
22.04.2017
sobota
10:30 - 12:15
bilety
Warsztaty będą poświęcone pomnikom i rzeźbom w przestrzeni publicznej. Skupimy się zarówno na ich znaczeniach, jak i na formie.

Podczas warsztatów zastanowimy się, jak wyglądają pomniki znajdujące się w naszym otoczeniu, mieście? Co powinno cechować obiekty w przestrzeni publicznej – mają być piękne czy mogą być również użyteczne? Poszukamy różnych przykładów z okolicy i nie tylko. Każdy stworzy projekt swojego pomnika, a wspólnymi siłami wykonamy instalację, która mogłaby z powodzeniem znaleźć się również gdzieś na naszych skwerach i podwórkach.

Miejsce: Gmach Główny MNK / Galeria Sztuki Polskiej XX wieku
Prowadzenie: Anna Pichura i Agnieszka Fluder

Wstęp: 20 zł - jednorazowy udział w warsztatach, 80 zł - karnet za cały cykl zajęć
Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc: rezerwacja@mnk.pl (czynne w dni powszednie w godz 9.00 - 16.00)

W tytule maila prosimy wpisać: Rezerwacja 10+SZTUKA + tytuł cyklu lub konkretnego warsztatu. W treści maila prosimy podać terminy warsztatów, imię i nazwisko oraz wiek dziecka. Regulamin rezerwacji Muzeum Narodowego w Krakowie

"O gustach się nie dyskutuje? Na styku sztuki, mody i designu" to seria spotkań z cyklu "10+ Sztuka" (dla dzieci w wieku 10 -13 lat)

Co nam się podoba i dlaczego? Jak sposób, w jaki ludzie patrzą na swoje otoczenie, przekłada się na przedmioty, które wytwarzają? Czy z japońskiego wachlarza da się odczytać jaką filozofią kierował się jego twórca? Czego o marzeniach i ambicjach dawnych mieszkańców Polski dowiadujemy się, przyglądając się sukniom i żupanom? W trakcie warsztatów z cyklu 10 + skupimy się na strojach i wytworach rzemiosła artystycznego.

Anna Pichura – artystka wizualna, pedagożka, studentka Środowiskowych Studiów Doktoranckich na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Organizatorka wystaw i wydarzeń artystycznych. Interesuje się sztuką współczesną, z naciskiem na działania w przestrzeni publicznej, wideo, performance i malarstwo.

Agnieszka Fluder – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa w Pracowni Interdyscyplinarnej. Zajmuje się wideo, multimediami i działaniami w przestrzeni. Prowadzi zajęcia edukacyjne, tworzy, projektuje. Interesuje się łączeniem ruchu i dźwięku z działaniami plastycznymi, lubi odkrywać świat różnymi zmysłami równocześnie.

ZOBACZ POZOSTAŁE SPOTKANIA Z CYKLU 10+ SZTUKA
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję