Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart kir Calendar Calendar Calendar Logo

NiezaPOMNIK

Źródło: Wikimedia, ZWGallery, Pomnik Jana Matejki

NiezaPOMNIK

Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
22.04.2017
sobota
10:30 - 12:15
bilety
Warsztaty będą poświęcone pomnikom i rzeźbom w przestrzeni publicznej. Skupimy się zarówno na ich znaczeniach, jak i na formie.

Podczas warsztatów zastanowimy się, jak wyglądają pomniki znajdujące się w naszym otoczeniu, mieście? Co powinno cechować obiekty w przestrzeni publicznej – mają być piękne czy mogą być również użyteczne? Poszukamy różnych przykładów z okolicy i nie tylko. Każdy stworzy projekt swojego pomnika, a wspólnymi siłami wykonamy instalację, która mogłaby z powodzeniem znaleźć się również gdzieś na naszych skwerach i podwórkach.

Miejsce: Gmach Główny MNK / Galeria Sztuki Polskiej XX wieku
Prowadzenie: Anna Pichura i Agnieszka Fluder

Wstęp: 20 zł - jednorazowy udział w warsztatach, 80 zł - karnet za cały cykl zajęć
Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc: rezerwacja@mnk.pl (czynne w dni powszednie w godz 9.00 - 16.00)

W tytule maila prosimy wpisać: Rezerwacja 10+SZTUKA + tytuł cyklu lub konkretnego warsztatu. W treści maila prosimy podać terminy warsztatów, imię i nazwisko oraz wiek dziecka. Regulamin rezerwacji Muzeum Narodowego w Krakowie

"O gustach się nie dyskutuje? Na styku sztuki, mody i designu" to seria spotkań z cyklu "10+ Sztuka" (dla dzieci w wieku 10 -13 lat)

Co nam się podoba i dlaczego? Jak sposób, w jaki ludzie patrzą na swoje otoczenie, przekłada się na przedmioty, które wytwarzają? Czy z japońskiego wachlarza da się odczytać jaką filozofią kierował się jego twórca? Czego o marzeniach i ambicjach dawnych mieszkańców Polski dowiadujemy się, przyglądając się sukniom i żupanom? W trakcie warsztatów z cyklu 10 + skupimy się na strojach i wytworach rzemiosła artystycznego.

Anna Pichura – artystka wizualna, pedagożka, studentka Środowiskowych Studiów Doktoranckich na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Organizatorka wystaw i wydarzeń artystycznych. Interesuje się sztuką współczesną, z naciskiem na działania w przestrzeni publicznej, wideo, performance i malarstwo.

Agnieszka Fluder – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa w Pracowni Interdyscyplinarnej. Zajmuje się wideo, multimediami i działaniami w przestrzeni. Prowadzi zajęcia edukacyjne, tworzy, projektuje. Interesuje się łączeniem ruchu i dźwięku z działaniami plastycznymi, lubi odkrywać świat różnymi zmysłami równocześnie.

ZOBACZ POZOSTAŁE SPOTKANIA Z CYKLU 10+ SZTUKA
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję