Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Muzealne ZPT-y: Techniki pozłotnicze

Muzealne ZPT-y: Techniki pozłotnicze

MNK Wyspiański

pl. Sikorskiego 6, 31-115 Kraków
11.05.2017
czwartek
17:00 - 20:00
bilety
Już od starożytności ludzie wykorzystywali złoto, metal o niezwykłych właściwościach, do dekoracji różnych przedmiotów. Sztuka pozłotnicza rozwijała się przez wieki i do dziś nie traci na swej atrakcyjności, a uczestnicy warsztatów będą mieli okazję osobiście się o tym przekonać pozłacając własną ramę.
Ile może kosztować wyzłocenie ramy do obrazu Siemiradzkiego? Dlaczego w pracowni pozłotnika zawsze znajdziemy dobrą wódkę? Do czego przyda nam się agat? Aż wreszcie dowiemy się również, dlaczego nie wszystko złoto co się świeci. Zapraszamy.

Prowadzenie: Barbara Krzaklewska – historyczka sztuki, studentka wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki (specjalność Konserwacja Malarstwa na krakowskiej ASP. W swojej praktyce zawodowej zajmowała się edukacją muzealną, konserwacją malowideł ściennych. Organizuje aukcje dzieł sztuki, a także prowadzi własną działalność artystyczną.
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję