Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart kir Calendar Calendar Calendar Logo

MOC MUZEUM - OSTATNIA SZANSA

MOC MUZEUM - OSTATNIA SZANSA

Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
15-16.05.2021
sobota-niedziela
bilety
MOC MUZEUM jest wieczna i koniec wystawy na pewno nie sprawi, że wygaśnie. Zachowa się w kolejnych wystawach, ale czy ją rozpoznacie?*

Wystawa MOC MUZEUM w Gmachu Głównym MNK zamyka się na zawsze w niedzielę 16 maja.
W ostatnich dniach przygotowaliśmy dla Was garść atrakcji, w zgodzie z aktualnymi zaleceniami sanitarnymi.
OPROWADZANIA KURATORSKIE
Podczas finisażowych spotkań kuratorki podejmą wyzwanie odpowiedzi na pytanie o źródła muzealnej MOCY. Opowiedzą więcej o koncepcji tej niekonwencjonalnej wystawy oraz doświadczeniach, które ją zainspirowały.
▫ SOBOTA, 15 maja, 15.00, 15.30, 16.00
Co widzi widz? - prowadzenie: Katarzyna Mrugała
Czy artysta decyduje o tym, co zobaczymy w jego dziele? Czy kurator ma wpływ na to, w jaki sposób zwiedzimy jego wystawę? Do czego muzeum potrzebuje widza?
▫ NIEDZIELA, 16 maja, godz. 12:30, 13:00, 13:30
Jak się rodzą związki w muzeum? - prowadzenie: Danuta Macheta
Co łączy kąpielówki i japoński drzeworyt? Lub kto? O relacjach między obiektami a kuratorem oraz o jego wyborach na drodze muzealnego życia opowie jedna z kuratorek wystawy.
Wstęp w ramach biletu na wystawę. Liczba miejsc ograniczona, konieczna rezerwacja. Centrum Informacji i Rezerwacji MNK – rezerwacja@mnk.pl lub 12 433 57 44 (w godz. 9:00–16:00 w dni powszednie).
ANTYPRZEWODNIK: 30% ZNIŻKI
na eksięgarnia.mnk.pl i w kasie Gmachu Głównego MNK.
"To przewodnik inny niż wszystkie! Nie da się z nim zwiedzać wystawy MOC MUZEUM, ale można się dowiedzieć, o co w niej chodzi.

MOC MUZEUM odpowiada na pytanie, co się z nami dzieje, gdy wchodzimy na wystawę muzealną. Jakimi środkami posługują się kuratorzy, a jakimi aranżerzy? Co wpływa na nasz odbiór dzieł sztuki na wystawach? Jaką rolę odgrywają w tym nasze zmysły? Wspomnienia? Zmęczenie?..."

tu kupisz: https://tiny.pl/r2fh5
wpisz kod: MOC30
JAKIM TYPEM ZWIEDZAJĄCEGO JESTEŚ? – PSYCHOTEST
▫ szukajcie w przestrzeni wystawy!

Koneser, Muzealne Dziecko, Zagubiony w Raju czy typ „Kiedy Wyjdziemy”? Ktoś, kto z namaszczeniem ogląda każdy centymetr kwadratowy obrazu, mistrz instagramowych zdjęć z dziełami sztuki czy też wielbiciel muzealnych kanap i siedzisk? A Ty, kim jesteś?
Rozwiąż nasz psychotest i dowiedz się, który z 11 typów do Ciebie pasuje. A przy okazji zastanów, co mówi o nas sposób, w jaki zwiedzamy wystawy muzealne i czy czasami warto zwiedzać inaczej niż zwykle.

W zabawie może wziąć udział każdy odwiedzający wystawę, korzystając z kodów QR umieszczonych przy wejściu na wystawę oraz w jednej z kolejnych sal.

WAŻNE INFO: SŁUCHAWKI
Prosimy wziąć ze sobą na wystawę słuchawki. Przydadzą się w trakcie zwiedzania. Słuchawki są również do kupienia w kasie biletowej w cenie 2 zł.
_

__
*
KURATORZY O WYSTAWIE
Dzieła, które wybraliśmy, wydają się nietypowe. Dla niektórych będą ciekawe, może śmieszne, a nawet kuriozalne. Co je łączy? Jaki jest klucz do ich zrozumienia? Mamy nadzieję, że ten wybór zaintryguje Was na tyle, abyście zechcieli odwiedzić samą wystawę i zobaczyć te eksponaty w zaskakującej odsłonie, poddane sile przekazu kuratorskiego – tajemniczej mocy, która drzemie w muzeum.
Na wystawie znajdą się między innymi dzieła takich artystek i artystów, jak: Olga Boznańska, Alina Szapocznikow, Maria Pinińska-Bereś, Jan Matejko, Aleksander Gierymski, Jacek Malczewski, Wojciech Kossak, Józef Pankiewicz, Stanisław Witkiewicz, Jerzy Nowosielski, Jonasz Stern, Julian Jończyk, Francisco de Goya, Henri de Toulouse-Lautrec, a także wielu artystów mniej znanych oraz wiele prac rzadko pokazywanych.

▫ Zespół kuratorski: Anna Grzelak, Dorota Jędruch, Danuta Macheta, Katarzyna Mrugała, Filip Skowron, Joanna Zaguła (współpraca: Marta Graczyńska, Izabela Stawarz)
▫ Aranżacja: LATALA design studio (Dagmara Latała, Jacek Latała, Szymon Zakrzewski)
▫ Koordynacja: Katarzyna Pawłowska
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję