Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

MOC MUZEUM - OSTATNIA SZANSA

MOC MUZEUM - OSTATNIA SZANSA

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
15-16.05.2021
sobota-niedziela
bilety
MOC MUZEUM jest wieczna i koniec wystawy na pewno nie sprawi, że wygaśnie. Zachowa się w kolejnych wystawach, ale czy ją rozpoznacie?*

Wystawa MOC MUZEUM w Gmachu Głównym MNK zamyka się na zawsze w niedzielę 16 maja.
W ostatnich dniach przygotowaliśmy dla Was garść atrakcji, w zgodzie z aktualnymi zaleceniami sanitarnymi.
OPROWADZANIA KURATORSKIE
Podczas finisażowych spotkań kuratorki podejmą wyzwanie odpowiedzi na pytanie o źródła muzealnej MOCY. Opowiedzą więcej o koncepcji tej niekonwencjonalnej wystawy oraz doświadczeniach, które ją zainspirowały.
▫ SOBOTA, 15 maja, 15.00, 15.30, 16.00
Co widzi widz? - prowadzenie: Katarzyna Mrugała
Czy artysta decyduje o tym, co zobaczymy w jego dziele? Czy kurator ma wpływ na to, w jaki sposób zwiedzimy jego wystawę? Do czego muzeum potrzebuje widza?
▫ NIEDZIELA, 16 maja, godz. 12:30, 13:00, 13:30
Jak się rodzą związki w muzeum? - prowadzenie: Danuta Macheta
Co łączy kąpielówki i japoński drzeworyt? Lub kto? O relacjach między obiektami a kuratorem oraz o jego wyborach na drodze muzealnego życia opowie jedna z kuratorek wystawy.
Wstęp w ramach biletu na wystawę. Liczba miejsc ograniczona, konieczna rezerwacja. Centrum Informacji i Rezerwacji MNK – rezerwacja@mnk.pl lub 12 433 57 44 (w godz. 9:00–16:00 w dni powszednie).
ANTYPRZEWODNIK: 30% ZNIŻKI
na eksięgarnia.mnk.pl i w kasie Gmachu Głównego MNK.
"To przewodnik inny niż wszystkie! Nie da się z nim zwiedzać wystawy MOC MUZEUM, ale można się dowiedzieć, o co w niej chodzi.

MOC MUZEUM odpowiada na pytanie, co się z nami dzieje, gdy wchodzimy na wystawę muzealną. Jakimi środkami posługują się kuratorzy, a jakimi aranżerzy? Co wpływa na nasz odbiór dzieł sztuki na wystawach? Jaką rolę odgrywają w tym nasze zmysły? Wspomnienia? Zmęczenie?..."

tu kupisz: https://tiny.pl/r2fh5
wpisz kod: MOC30
JAKIM TYPEM ZWIEDZAJĄCEGO JESTEŚ? – PSYCHOTEST
▫ szukajcie w przestrzeni wystawy!

Koneser, Muzealne Dziecko, Zagubiony w Raju czy typ „Kiedy Wyjdziemy”? Ktoś, kto z namaszczeniem ogląda każdy centymetr kwadratowy obrazu, mistrz instagramowych zdjęć z dziełami sztuki czy też wielbiciel muzealnych kanap i siedzisk? A Ty, kim jesteś?
Rozwiąż nasz psychotest i dowiedz się, który z 11 typów do Ciebie pasuje. A przy okazji zastanów, co mówi o nas sposób, w jaki zwiedzamy wystawy muzealne i czy czasami warto zwiedzać inaczej niż zwykle.

W zabawie może wziąć udział każdy odwiedzający wystawę, korzystając z kodów QR umieszczonych przy wejściu na wystawę oraz w jednej z kolejnych sal.

WAŻNE INFO: SŁUCHAWKI
Prosimy wziąć ze sobą na wystawę słuchawki. Przydadzą się w trakcie zwiedzania. Słuchawki są również do kupienia w kasie biletowej w cenie 2 zł.
_

__
*
KURATORZY O WYSTAWIE
Dzieła, które wybraliśmy, wydają się nietypowe. Dla niektórych będą ciekawe, może śmieszne, a nawet kuriozalne. Co je łączy? Jaki jest klucz do ich zrozumienia? Mamy nadzieję, że ten wybór zaintryguje Was na tyle, abyście zechcieli odwiedzić samą wystawę i zobaczyć te eksponaty w zaskakującej odsłonie, poddane sile przekazu kuratorskiego – tajemniczej mocy, która drzemie w muzeum.
Na wystawie znajdą się między innymi dzieła takich artystek i artystów, jak: Olga Boznańska, Alina Szapocznikow, Maria Pinińska-Bereś, Jan Matejko, Aleksander Gierymski, Jacek Malczewski, Wojciech Kossak, Józef Pankiewicz, Stanisław Witkiewicz, Jerzy Nowosielski, Jonasz Stern, Julian Jończyk, Francisco de Goya, Henri de Toulouse-Lautrec, a także wielu artystów mniej znanych oraz wiele prac rzadko pokazywanych.

▫ Zespół kuratorski: Anna Grzelak, Dorota Jędruch, Danuta Macheta, Katarzyna Mrugała, Filip Skowron, Joanna Zaguła (współpraca: Marta Graczyńska, Izabela Stawarz)
▫ Aranżacja: LATALA design studio (Dagmara Latała, Jacek Latała, Szymon Zakrzewski)
▫ Koordynacja: Katarzyna Pawłowska
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję